aktualności

11 gru 2010 | 06:05

Wygrana we Wrocławiu!

Dobrą drużynę poznaje się po tym, że wygrywa również wtedy gdy gra się nie układa. Dziś był taki właśnie trudny mecz dla naszej drużyny. Wszystkie nasze siatkarki grały solidnie, ale nie był to jednak ich najwyższy poziom. Ostatecznie jednak dzięki olbrzymiemu wysiłkowi włożonemu w to spotkaniu udało się przywieźć z Wrocławia komplet punktów.
10 gru 2010 | 07:54

Zapowiedź meczu z Gwardią

Z Prostějova drużyna Organiki udała się bezpośrednio do Wrocławia gdzie przygotowywać się będzie do sobotniego pojedynku z miejscową Impel Gwardią. Najbliższe rywalki łodzianek na początek sezonu uległy na wyjeździe drużynie Taurona MKS Dąbrowa Górnicza 3-1. Urwanie jednego seta zdecydowanym faworytkom na ich terenie pokazuje, że Impel mimo, iż skazywany na walkę o ostatnie bezpieczne lokaty w lidze (typ Przeglądu Sportowego 6.-7. miejsce), może być niebezpiecznym przeciwnikiem dla każdego.
09 gru 2010 | 05:21

Porażka w Czechach

Nasza drużyna w niczym nie przypominała tej, którą oglądaliśmy w poniedziałek w meczu z AZS Białystok. Zapewne wpływ na taką postawę miała wczorajsza blisko 14 godzinna przeprawa autokarowa do Czech, w wyniku której nasza drużyna straciła okazję do wieczornego treningu w hali rywala. Dzisiaj słabo funkcjonował w zasadzie każdy element siatkarskiego rzemiosła. Nasze siatkarki nie potrafiły postawić skutecznego bloku na siatkarkach z Czech. Niska była również skuteczność ataku (33% - tylko 21% w drugim secie).
08 gru 2010 | 23:38

Bilety na wtorkowy mecz Ligi Mistrzyń w Hali Sportowej

W sprzedaży dostępne są już bilety na wtorkowy mecz w cenie 25 zł (normalny) i 15 zł (ulgowy). Szkolne grupy zorganizowane mogą zakupować bilety grupowe w cenie 5zł za osobę (uczniowie oraz opiekunowie) - w sprawie grup zorganizowanych prosimy o kontakt z klubem: klub@budowlanilodz.pl
08 gru 2010 | 09:54

W drodze po premierowe zwycięstwo w Lidze Mistrzyń

Najbliższe rywalki łodzianek są w podobnej sytuacji co nasza drużyna. Przegrały 2 pierwsze spotkania (u siebie 1:3 z Cannes i na wyjeździe 0:3 z ekipą z Villa Cortese). Jednak z Włoszkami, mimo wyniku sugerującego jednostronne widowisko, stoczyły wyrównany bój przegrywając drugą partię 23-25, a w trzeciej ulegając dopiero 28-30.
08 gru 2010 | 09:03

Wyjazd na mecz z Impelem Gwardią Wrocław

Mecz odbędzie się w sobotę 11.12.2010 roku o godzinie 18:00 we wrocławskiej hali Orbita. Zbiórka osób chętnych do wzięcia udziału w meczu wyjazdowym w sobotę o godzinie 11:00 pod Halą Sportową na Skorupki. Koszt wyprawy do Wrocławia to jedynie 30zł.
06 gru 2010 | 23:18

Wygraj bilety na mecz Gwardii Wrocław z Organiką Budowlanymi Łódź

Chętne osoby zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie:
06 gru 2010 | 05:12

Zwycięstwo z AZS Białystok

W inauguracyjnym meczu sezonu 2010/2011 nasza drużyżyna zaprezentowała się wyraźnie lepiej od gości z Białegostoku. W zasadzie tylko przez fragment trzeciego seta drużyna AZS Białystok toczyła wyrównany pojedynek z lodziankami.
03 gru 2010 | 00:50

Inauguracja rozgrywek PlusLigi Kobiet

Po emocjach związanych z Ligą Mistrzyń przyszedł czas na wznowienie rozgrywek ligowych. W pierwszym meczu nasza drużyna zmierzy się z AZS-em Białystok. W przedsezonowym spotkaniu rozgrywanym w ramach Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Białegostoku gospodynie pokonały naszą drużynę 2:1. Jednak kibice Organiki Budowlanych Łódź nie powinni zbytnio martwić się ówczesnym wynikiem, gdyż od tego meczu minęły już blisko 2 miesiące, a forma łódzkich siatkarek w tym czasie wyraźnie szła w górę. Wart zaznaczenia jest również fakt, że w poprzednim meczu nie wystąpiły nasze reprezentantki Polski - Karolina Kosek i Katarzyna Zaroślińska.
30 lis 2010 | 07:21

Porażka w Cannes

Każdy kolejny set w wykonaniu naszych zawodniczek był lepszy. Zaczęło się bardzo słabo od przegranej w pierwszym secie do 12. Pomimo tego, że początek seta był niezły, to od stanu 11:11 grały już tylko siatkarki z Cannes.
30 lis 2010 | 00:18

RC Cannes vs. Organika Budowlani Łódź

RC Cannes to drużyna, która każdego roku zaliczana jest do grona faworytów rozgrywek CEV Champions League. Grają tam takie gwiazdy jak: Victoria Rava, Nadia Centoni, Ana Antonijević czy też środkowa Milena Rasić.
26 lis 2010 | 06:07

Superpuchar jedzie do Bielska

Mecz rozpoczął się od bloku Natalii Bamber na Katie Olsovsky, jednak chwilę później w świetnym ataku zaprezentowała się Katarzyna Bryda. Obie drużyny grały bardzo twardą siatkówkę, w konsekwencji czego wynik przez dłuższy czas oscylował wokół remisu. Atak w taśmę Joanny Frąckowiak przyniósł łodziankom punkt przewagi ale stan ten nie trwał długo. Na pierwszej regulaminowej przerwie BKS prowadził 8:6 i mimo bloku na Kasi Brydzie, tuż po wznowieniu gry, Organika nie odpuszczała. Z biegiem czasu podopieczne Grzegorza Wagnera  grały jednak coraz skuteczniej i przy okazji także efektownie, co na nieszczęście dla naszej ekipy, znajdowało odzwierciedlenie w wyniku. Po drugim czasie, na którym traciliśmy do rywalek pięć punktów, błędy mnożyły się coraz szybciej i wynik zaczął uciekać. Wkraczając w decydującą fazę seta, nasze siatkarki zaczęły odrabiać straty. Jak się okazało, pozytywny zryw przyszedł zbyt późno i po autowej zagrywce Luany de Pauli, BKS wygrał 25:23. Pierwszy punkt drugiej odsłony tego spotkania padł łupem podopiecznych trenera Wiesława Popika. Sytuacja na boisku niewiele odbiegała od tego, co mogliśmy zaobserwować w pierwszej partii, bowiem zarówno Mistrzynie Polski, jak i nasze siatkarki walczyły bardzo ambitnie. Na pierwszą przerwę sprowadził zespoły bardzo mocny atak Katarzyny Brydy (8:7). Niestabilne przyjęcie, które pociągało za sobą kolejne błędy, przyniosły złą serię, którą zmuszony był przerwać szkoleniowiec łódzkiej ekipy. Dobrze na siatce radziła dziś sobie Jolanta Studzienna, co okazało się być problemem rywalek. Bielszczanki zdecydowanie dominowały na boisku, nie dając swoim vis’a’vis dość do głosu i mimo licznych zmian, bo na placu gry pojawiły się m.in. Julia Shelukhina oraz Michela Teixeira , BKS prowadził bardzo zdecydowanie. Przy stanie 20:16 punktową zagrywką popisała się Marta Wójcik, co dało drużynie impuls do lepszej gry i pozwoliło wyjść z opresji, doprowadzając do wyrównania po 20. Pełna emocji końcówka zakończyła się zwycięstwem Budowlanych 25:23. Kolejnego seta kapitalnym blokiem rozpoczęła Katarzyna Zaroślińska. Szybka gra przez skrzydła przynosiła oczekiwane rezultaty, bo stanowiła dużą trudność dla ekipy Mistrzyń Polski. Nie na długo wystarczyło jednak skuteczności i nieprzewidywalności tych zagrań i rywalki zaczęły stawiać mocny opór, który w konsekwencji przyniósł im kilkupunktowe prowadzenie. Świetny atak ze środka Julii Shelukiny doprowadził do remisu po 7, a podobna odpowiedź Jolanty Studziennej, dała pierwszą przerwę techniczną. Łodzianki nie były w stanie utrzymać stabilnej i równej gry, przez co zdobywanie punktów przychodziło BKS-owi zdecydowanie łatwiej. Mając na koncie kilkupunktowy bufor bezpieczeństwa, ekipa pod wodzą trenera Wagnera mogła pozwolić sobie na bardziej swobodną grę. Dobra passa w polu zagrywki Joanny Frąckowiak pozwoliła powiększyć dorobek punktowy. Tym razem w końcówce Organika nie miała tak spektakularnego powrotu do gry, jak w minionych odsłonach i po ataku Frąckowiak przegrała 17:25. Czwarta partia to ponownie wyrównana gra po obu stornach siatki, jednak fantastyczny blok Luany de Pauli na Karolinie Ciaszkiewicz, pozwolił wysunąć się na minimalne prowadzenie (3:2). Bielszczanki błyskawicznie złapały odpowiedni rytm gry i dzięki cierpliwej grze w przedłużonych akcjach oraz agresywnej postawie w bloku, odskoczyły na dwa oczka. Nasze zawodniczki pokazały w tym meczu niejednokrotnie, iż potrafią błyskawicznie powracać do gry i tak też stało się tym razem, bo na pierwszej przerwie prowadzenie było po stronie podopiecznych Wiesława Popika. Oba zespoły toczyły naprawdę zażartą siatkarską walkę a sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. Ciężko wywalczona przewaga przez drużynę BKS-u okazała się nie do odrobienia i mimo wielkiej ambicji przegrały 18:25. BKS Aluprof Bielsko – Biała – Organika Budowlani Łódź 3:1 (25:23, 23:25, 25:17, 25:18) Organika: Bryda, Wójcik, Wojcieska, Mirek, Olsovsky, Luana, Ciesielska (libero) oraz Teixeira, Zaroślińska, Szymańska, Shelukhina BKS: Okuniewska, Skorupa, Frąckowiak, Bamber, Waligóra, Studzienna, Sawicka (libero) oraz Ciaszkiewicz, Kaczmar, Wojtowicz