Justyna Kędziora zagra na European Universities Games 2022

Autor: Redakcja

Justyna Kędziora zagra na European Universities Games 2022

W najbliższą niedzielę, 17 lipca w Łodzi, startują Europejskie Igrzyska Szkół Wyższych 2022. Przez dwa tygodnie ponad 6000 sportowców z 46 krajów będzie rywalizować w 20 dyscyplinach sportowych. Jedyną reprezentantką TAURON Ligi, która weźmie udział w imprezie jest nasza zawodniczka – Justyna Kędziora.

W turnieju siatkówki halowej, Justyna Kędziora będzie reprezentowała Politechnikę Łódzką, na której Wydziale Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska, rozpocznie w październiku 7 semestr studiów na kierunku Inżynierii Bezpieczeństwa Pracy.

 

- W Europejskich Igrzyskach Szkół Wyższych będę występować w mojej uczelnianej drużynie Politechniki Łódzkiej, którą prowadzi trener Tomasz Gapiński. Mam przyjemność zagrać w jednym zespole z dziewczynami, z którymi w siatkówce młodzieżowej w rozgrywkach województwa łódzkiego grałam po różnych stronach siatki. Teraz zagramy razem, z czego bardzo się cieszę - mówi nasza przyjmująca Justyna Kędziora.

 Jak wyglądają przygotowania do startu w turnieju?

- Nasze przygotowania trwają cały rok akademicki, ponieważ wtedy odbywają się treningi. Dołączyłam do zespołu trochę później ze względu na trwający sezon TAURON Ligi.

Przed Tobą nowe siatkarskie doświadczenie. Nie możesz się już doczekać?

- Nowe to prawda. Do tej pory nie miałam okazji występować w drużynie Politechniki Łódzkiej. Bardzo się cieszę, że mogę być jej częścią. Nie mogę się już doczekać, ale na szczęście zostało już tylko kilka dni do rozpoczęcia zawodów.

 

Impreza potrwa do 30 lipca.

Sponsorzy tytularni

Sponsorzy główni

Partnerzy techniczni