powrót do sztabu
Krystian Pachliński
Asystent Trenera
Krystian Pachliński
Data urodzenia (wiek): 23.08.1988 (35)
Wzrost: 0 cm
Narodowość Polska

Krystian Pachliński urodził się 23 sierpnia 1988 roku w Zgierzu. Ukończył wychowanie fizyczne na Uniwersytecie Rzeszowskim, a swoją przygodę z siatkówką rozpoczął jako zawodnik. Pierwsze kroki stawiał w Bzurze Ozorków, następnie grał w AZS Częstochowa, Orzeł Międzyrzecz, KS Morze Bałtyk Szczecin, GTPS Gorzów Wielkopolski, AZS UAM Poznań, MKS Ślepsk Suwałki, ZAKSA Strzelce Opolskie oraz Błękitni Ropczyce. Jako siatkarz występował na pozycji przyjmującego.

Kolejnym etapem była praca jako trener, prowadził juniorski zespół SPS Stali Mielec, a w drużynie seniorskiej, grającej w pierwszej lidze, był asystentem. Później wyjechał poza granice naszego kraju i pracował w węgierskim zespole Vasas Óbuda Budapeszt. Od 2020 roku dołączył do reprezentacji Węgier, w której również pełni rolę asystenta pierwszego szkoleniowca. W Grot Budowlanych Łódź pełni funkcję asystenta trenera oraz kierownika drużyny.

W swoich trofeach posiada brązowy medal mistrzostw Węgier, Puchar Węgier. Wraz z Vasas Óbuda Budapeszt wystąpił w Lidze Mistrzyń – był to debiut węgierskiego zespołu w tych prestiżowych rozgrywkach.

Sponsorzy tytularni

Sponsorzy główni

Partnerzy techniczni