Łodzianka dwunastą zawodniczką Grot Budowlanych

Autor: Redakcja Budowlani

Łodzianka dwunastą zawodniczką Grot Budowlanych

Grająca na pozycji przyjmującej, Justyna Kędziora przedłużyła kontrakt z Grot Budowlanymi Łódź.

Grająca na pozycji przyjmującej, Justyna Kędziora przedłużyła kontrakt z Grot Budowlanymi Łódź.

Justyna Kędziora urodziła się 29 września 2000 roku w Łodzi. Jest wychowanką trenera Sławomira Kołcza. Mierząca 176 centymetrów wzrostu przyjmująca swoje pierwsze siatkarskie kroki stawiała w naszym partnerskim klubie Lider Konstantynów Łódzki, a następnie w barwach Grot Budowlanych występowała w zespole juniorskim oraz seniorskim. To właśnie w naszym klubie zadebiutowała w Lidze Siatkówki Kobiet i rozgrywkach Ligi Mistrzyń.

Wraz z Grot Budowlanymi zdobyła wicemistrzostwo Polski, brązowy medal mistrzostw Polski, Puchar Polski 2018 oraz dwa Superpuchary Polski (w 2017 i 2018) i Superpuchar PLS 2015-2020. Justyna jest ośmiokrotną mistrzynią województwa łódzkiego. (Trójki, czwórki, 2 x młodziczki, 2 x kadetki i 2 x juniorki. Wszystko wraz z klubem Lider Konstantynów Łódzki i Budowlani Łódź.) Przyjmująca ma na swoim koncie tytuł wicemistrzyni Polski młodziczek oraz mistrzyni Polski młodziczek w siatkówce plażowej.

Sezon 2019/2020 rozgrywała w pierwszej lidze. Zmagania rozpoczęła w barwach KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, a następnie przeniosła się do Grupa Azoty PWSZ Jedynki Tarnów, z którymi zakończyła zmagania. Od 2020 powróciła do niebiesko-biało-czerwonych barw i pozostaje w nich na kolejny sezon Tauron Ligi.

- W przyszłym sezonie w dalszym ciągu będę reprezentować barwy Grot Budowlanych Łódź. Cieszę się, że nasz zespół w większości udało się zachować i wspólnie dalej będziemy realizować nasze cele. To miasto i ten klub maja szczególne miejsce w moim sercu – powiedziała Justyna Kędziora.

- Justyna to nasza wychowanka, mocno związana z Łodzią i Budowlanymi. Cieszę się, że zostaje w naszym zespole na kolejny sezon – dodaje Marcin Chudzik.

 

Skład Grot Budowlanych Łódź na sezon 2021/2022:

Atakujące: Ana Cleger, Julia Szczurowska

Rozgrywające: Martyna Łazowska, Maja Pelczarska

Środkowe: Weronika Centka, Małgorzata Lisiak, Anna Lewandowska

Przyjmujące: Paulina Damaske, Monika Fedusio, Zuzanna Górecka, Justyna Kędziora

Libero: Justyna Łysiak

 

 

Klub opuszczają: Oliwia Michalak, Julia Nowicka, Veronica Jones-Perry, Oliwia Poreda, Maria Stenzel.

Sponsorzy tytularni

Sponsorzy główni

Partnerzy techniczni