Anna Bączyńska: Wygra po prostu lepszy

Autor: Redakcja Budowlani

Anna Bączyńska: Wygra po prostu lepszy

Pierwszy mecz o finał Ligi Siatkówki Kobiet z Chemikiem Police zakończył się zwycięstwem Grot Budowlanych Łódź 3:0, do 20, 16 i 14 punktów. Statuetkę MVP otrzymała nasza przyjmująca, Anna Bączyńska.

Pierwszy mecz o finał Ligi Siatkówki Kobiet z Chemikiem Police zakończył się zwycięstwem Grot Budowlanych Łódź 3:0, do 20, 16 i 14 punktów. Statuetkę MVP otrzymała nasza przyjmująca, Anna Bączyńska.

Emilia Rybińska: Zagrałyście świetne spotkanie, zdaje się, że najlepsze do tej pory w lidze. Nikt nie spodziewał się takiej deklasacji i to na wyjeździe. Co było kluczem do zwycięstwa?

Anna Bączyńska: - To prawda, zagrałyśmy bardzo dobre spotkanie, ale dziewczyny z Chemika podały nam rękę. Popełniły bardzo dużo błędów własnych, co ułatwiło nam wygraną. Kluczem do zwycięstwa jednak była gra naszego całego zespołu na 100%, co było widać na parkiecie. Spotkanie układało się po naszej myśli, a nawet jeszcze lepiej, od zagrywki, po przyjecie, pracę blok obrona no i kontry.

Statuetka MVP trafiła w Twoje ręce. Bardzo dobrze odnalazłaś się w szeregach Budowlanych. Na początku sezonu, zanim trafiłaś do naszej drużyny chyba nie spodziewałaś się, że będziesz walczyć o mistrzostwo?

- Tego, że będę walczyć o mistrzostwo byłam pewna, ale nie wiedziałam że będę miała w tym tak duży udział. Dostałam szansę gry w pierwszym składzie, jest to dla mnie ogromne wyróżnienie i cieszę się, że trener ma do mnie takie zaufanie. Bardzo dużą pomoc otrzymuję również od dziewczyn, każda z nich zasługiwała na statuetkę.

W Policach cały zespół zagrał na wysokim poziomie. Każda dołożyła cegiełkę do zwycięstwa. Choć od początku sezonu zespół miał sporo problemów zdrowotnych, poradziłyście sobie znakomicie...

- Dokładnie, każda zagrała na wysokim poziomie, staramy się nie myśleć na parkiecie o tym, ile było kontuzji, czy jest w dalszym ciągu. Wychodząc na parkiet każda z nas wie, że musi zmobilizować się na maxa.

Krok w stronę finału został postawiony. Teraz czeka Was mecz przed własną publicznością. Chemik będzie chciał się zrewanżować. Jak zagrać żeby wygrać? Co zadecyduje o zwycięstwie?

- Pierwszy mały kroczek postawiony. Mam nadzieję, że powtórzymy wynik z Polic. Chemik na pewno pokaże lepszą siatkówkę, ponieważ to będzie ich być albo nie być. My musimy zagrać z takim samym nastawieniem i konsekwentnie. Wygra po prostu lepszy.

W całym meczu, podopieczne Błażeja Krzyształowicza zatrzymały rywalki na siatce aż 12 razy. Grot Budowlane posłały 6 asów serwisowych oraz skończyły 32 ataki. Najwięcej punktów (20) zdobyła nasza atakująca, Jovana Brakočević (w tym 6 bloków i 2 asy).  Po 9 pkt odnotowały przyjmujące, Anna Bączyńska oraz Julia Twardowska.

Rewanż odbędzie się w sobotę, 13 kwietnia o godzinie 17:30 w łódzkiej Sport Arenie.

Bilety dostępne są na stronie KupBilet.pl www.kupbilet.pl/sport/siatkowka/vb1059 oraz w biurze klubu w hali Sport Arena, Al. Unii Lubelskiej 2, II piętro, pokój 2.048, od poniedziałku do piątku, w godzinach 10-14 lub w kasie głównej na godzinę przed rozpoczęciem spotkania.

 

Emilia Rybińska

Sponsorzy tytularni

Sponsorzy główni

Partnerzy techniczni