AZS Białystok pokonany!

Autor: Redakcja Budowlani

AZS Białystok pokonany!

 

 

Pierwszy oficjalny sparing Budowlanych Łódź, rozegrany w ramach jarmarku wojewódzkiego, zakończył się zwycięstwem w trzech partiach. Choć wynik 3:0 może mówić o łatwym pojedynku, tak jednak nie było, bowiem siatkarki AZS – u postawiły dziś wysoko poprzeczkę.

 

Początek spotkania to wyrównana gra obu zespołów. Zarówno Budowlane, jak i ich rywalki grały bardzo walecznie, przez co wynik długi czas oscylował wokół remisu. Na pierwszej przerwie technicznej AZS prowadził 8:7 po nieskutecznym bloku pary Aleksandra Kruk – Sylwia Pycia, jednak chwilę później dzięki świetnej grze blokiem łódzkiej środkowej i ataku Katarzyny Brydy, udało się wysunąć na prowadzenie i z czasem je powiększać. Przy stanie 15:11 o czas dla swojego zespołu poprosił trener ekipy z Białegostoku. Po drugim czasie, na który zespoły zeszły po znakomitym uderzeniu Brydy (16:11), działo się już tylko lepiej. Skuteczny blok łodzianek zakończył seta 25:17.

 

Drugi set był niejako kontynuację poprzedniego, kiedy Budowlane zdecydowanie przejęły inicjatywę. Tym razem szybciej udało się narzucić białostoczankom swój rytm gry i gospodynie prowadziły na pierwszej przerwie 8:5. Niedługo po wznowieniu gry za Ewelinę Mikołajewską po raz pierwszy na boisku pojawiła się Soraia dos Santos. Gra drużyny falowała, przez co AZS regularnie nawiązywał kontakt punktowy. Błąd w ataku popełniony przez Brazylijkę, przyniósł ekipie gości prowadzenie 16:15. Z czasem jednak nowa atakująca wyraźnie się rozegrała i dzięki swoim silnym uderzeniom doprowadziła do wyrównania po 19. Po emocjonującej końcówce łodzianki wygrały 28:26.

 

Nie najlepszy start zaliczyły Budowlane w trzecim secie. Duża ilość własnych błędów, będących konsekwencją dość niedokładnej gry, niekorzystnie wpływała na wynik rywalizacji. Na pierwszej przerwie AZS Białystok prowadziła aż pięcioma punktami! Przy stanie 9:11 na parkiecie zameldowała się Luz Delfines i zaczął się okres dość wyrównanej gry po obu stronach siatki (14:14). Po błędzie w ataku Doroty Ściurki, przeciwniczki prowadziły 16:15.  As serwisowy reprezentantki Wenezueli przyniósł remis 21:21, co było zapowiedzią bardzo zaciętej decydującej fazy seta. Skuteczna kiwka Dominiki Golec przyniosła piłkę meczową i po chwili kibice licznie zgromadzeni w łódzkim Pałacu Sportu, mogli cieszyć się ze zwycięstwa 26:24 i w całym meczu 3:0

 

Największą skutecznością w ataku w naszym zespole popisały się: Soraia dos Santos oraz Sylwia Pycia (57%). W elemencie przyjęcia brylowała nasza libero, Agata Durajczyk (59%), zaś najlepszą blokującą była dziś... Marta Wójcik - 4 pkt. 

 

Budowlani Łódź – AZS Białystok 3:0 (25:17, 28:26, 26:24)

Budowlani: Mikołajewska (2pkt), Wójcik (6), Golec (10), Kruk (2), Pycia (7), Bryda (6), Durajczyk (libero) oraz Ściurka (4), dos Santos (16), Sikorska (1), Delfines (2)

AZS: Kurnikowska (18), Rzenno (6), Tomsia (8), Chmiel (11), Łozowska (10), Cabajewska (1), Bulbak (libero) oraz Kokoszka, Polak

Sponsorzy tytularni

Sponsorzy główni

Partnerzy techniczni