Bartłomiej Dąbrowski: Czeka nas mnóstwo ciężkiej pracy

Autor: Redakcja Budowlani

Bartłomiej Dąbrowski: Czeka nas mnóstwo ciężkiej pracy

Młoda Liga i juniorki rozpoczęły przygotowania do nowego sezonu. Trener Bartłomiej Dąbrowski opowiedział nam jak wyglądają przygotowania zespołu.

Młoda Liga i juniorki rozpoczęły przygotowania do nowego sezonu. Trener Bartłomiej Dąbrowski opowiedział nam jak wyglądają przygotowania zespołu.

 

Agnieszka Pruszkowska: W ubiegłym sezonie prowadziłeś zespół wraz z Filipem Brzezińskim. Teraz sam przygotowujesz siatkarki do nowego sezonu. Tworzyliście z Filipem zgrany duet. Czy brakuje Ci jego pomocy?

Bartłomiej Dąbrowski: Zdecydowanie tak.  Filip Brzeziński to osoba, która w zeszłym sezonie była dla mnie jak brat. Był dla mnie ogromnym wsparciem w każdej sytuacji. Zawsze służył mi radą i doświadczeniem. Dzięki niemu mogę powiedź, że dojrzałem. Teraz będzie pracował w klubie z Bielska-Białej. Trzymam za niego bardzo mocno kciuki, aby spełniał swoje marzenia i dalej realizował swoją pasję. Bardzo mu dziękuję i mówię do zobaczenia.

Skład zespołu nie jest jeszcze zamknięty?

- Czekamy jeszcze na dwie siatkarki ale nie mogę zdradzić ich nazwisk. Niech to będzie niespodzianka.

Rozpoczęliście przygotowania do nowego sezonu w nieco odmienionym zespole. Kilka zawodniczek pozostało, kilka dołączyło. Jak wyglądał pierwszy trening?

- Przede wszystkim bardzo dziękuję dziewczynom za to, że zgodziły się dalej reprezentować nasz klub, a tym które dołączyły do nas dziękuję za zaufanie, którym mnie obdarzyły. Pierwszy trening był typowo rozruchowy. Chciałem aby dziewczyny przypomniały sobie jak odbija się piłkę. Muszę powiedzieć, że jestem z nich bardzo dumny, bo widać, iż sumiennie wykonały program, który wysłaliśmy im na lipiec. W tym pierwszym okresie będziemy najwięcej czasu poświęcać na technikę indywidualną, obronę oraz przyjęcie zagrywki. Dziewczyny jak na razie są bardzo zaangażowane w trening. Czeka nas mnóstwo ciężkiej pracy. Musimy mieć świadomość, że nasi przeciwnicy trenują bardzo ciężko, a my żeby być lepsi musimy trenować ciężej. Bardzo ważne jest abyśmy mieli jak najwięcej szacunku oraz pokory do tego co wykonujemy na treningu.

Jak często będą odbywały się treningi?

- W sierpniu będziemy trenować dwa razy dziennie.

Gdzie będziecie trenować?

- Popołudniami będziemy korzystać z gościnności Atlas Areny. Natomiast jeśli chodzi o poranne treningi, to jesteśmy w trakcie dopinania hali.

 

Rozmawiała Agnieszka Pruszkowska

Zdjęcie: Tadeusz Szymański

Sponsorzy tytularni

Sponsorzy główni

Partnerzy techniczni