Budowlane nie dały szans VfB Suhl!

Autor: Redakcja Budowlani

Budowlane nie dały szans VfB Suhl!

 

 

Nasze zawodniczki bardzo pewnie pokonały w dzisiejszym meczu towarzyskim ekipę VfB Suhl, nie tracąc przy tym ani jednego seta. Rywalizacja przewidywała rozegranie czterech partii, dlatego też łodzianki zwyciężyły 4:0.

 

Ostatnie towarzyskie spotkanie Budowlanych przed otwarciem sezonu, rozpoczęło się od świetnej gry gospodyń, które błyskawicznie wyszły na kilkupunktowe prowadzenie, m.in. dzięki dobrym zagrywkom Katarzyny Brydy. Z biegiem gry niemieckie siatkarki zaczęły poprawiać swój dorobek punktowy, jednak na pierwszą regulaminową przerwę Łódź zeszła z trzypunktowym prowadzeniem, po ataku Sorai Dos Santos. Przy stanie 11:8 świetnie z trudnej piłki poradziła sobie Kasia Bryda, a chwilę później dołożyła do tego znakomity serwis. Ekipa VfB mimo ambitnej gry nie była w stanie przeciwstawić się sile rywalek. Szybkie rozegranie Courtney Thompson i atomowe uderzenia Dos Santos znacznie utrudniały grę podopiecznym Felixa Koslovskiego, które ostatecznie przegrały premierową odsłonę 16:25.

 

W drugiego seta pewnym krokiem weszły siatkarki pod wodzą Macieja Kosmola. Tym razem jednak kilkupunktowe prowadzenie nie okazało się tak łatwe do utrzymania i po bloku na Sorai Dos Santos, Niemki wyrównały na 5:5. Budowane okazały się drużyną zdecydowanie bardziej skuteczną i dzięki solidnej siatkówce prezentowanej przez całą drużynę, były w stanie wykorzystywać błędy popełniane przez swoje vis'a'vis. W kolejnych akcjach swoją szansę do gry dostały Irene Hester, Marta Wójcik oraz Dorota Ściurka, które pomogły w wygraniu seta 25:18.

 

Pierwszy punkt Niemki zdobyły po błędzie w przyjęciu Agaty Duracyjczyk, jednak już chwilę później znakomitym blokiem popisała się Dominika Golec oraz Dorota Ściurka. Na niewiele się to jednak zdało bowiem rywalki skutecznie punktowały i z każdą chwilą poprawiały swój dorobek. Swoje nieprzeciętne umiejętności pokazała jednak grająca dziś imponujące zawody, Katarzyna Bryda, która za sprawą niesamowicie mocnych uderzeń ze skrzydła, skutecznie odbierała przeciwniczkom nadzieję na pozytywne zakończenie rywalizacji. Po drugiej przerwie, na której Budowlane prowadziły 16:13, nie obyło się bez emocjonujących momentów, jednak decydujące piłki padły łupem gospodyń, które zwyciężyły 25:22.

 

Dodatkowy czwarty set był już jednak prezentacją sprytnej gry Niemek, które perfekcyjnie niemal wykorzystywały moment dekoncentracji łódzkich siatkarek. Już na samym początku seta Budowlane zaczęły się mylić, co błyskawicznie odbiło się na wyniku. Z biegiem czasu na placu gry działo już tylko lepiej, a w końcowej fazie seta znakomicie za linią dziewiątego metra spisywała się Sylwia Pycia, szybko przynosząc drużynie upragnione prowadzenie. Łodzianki nie dały odebrać sobie należnego zwycięstwa i wygrały 25:22.

 

Łodzianki zdobyły blokiem 11 punktów (Pycia - 3, Dos Santos - 3, Sikorska - 2, Ściurka - 2, Hester - 1), przy 7 rywalek (Steger - 4, Kalinovskaya - 2, Isailovic - 1). Całkowita skuteczność w ataku naszej drużyny to 44% i najwięcej punktów w tym elemencie zdobyły: Katarzyna Bryda - 15 (60%), Sylwia Pycia - 9 (45%) oraz Soraia Dos Santos - 9 (32%). Wśród zawodniczek VfB najlepiej w tym elemencie punktowały: Nemcowa - 15 (44%), Isailovic - 9 (69%) oraz Steger - 8 (28%). 

Punkty zdobyte bezpośrednio z zagrywki to odpowiednie 9 i 6 Budowlanych i ekipy VfB, przy czym u nas aż trzykrotnie punktowała Kasia Bryda, zaś po drugiej stronie siatki, cztery punkty zdobyła Speer. Kolejnym elementem na korzyść gospodyń było także przyjęcie - 61% (45% perfekcyjnego) [Durajczyk - 67% (53%)], przy 56% (45%) drużyny niemieckiej [Golla - 58% (50%)]. 

 

Budowlani Łódź – VfB Suhl 4:0 (25:16, 25:18, 25:22, 25:22)

 

Budowlani Łódź:Thompson (2pkt), Golec (5), Pycia (14), Kruk (3), Bryda (18), Dos Santos (14), Durajczyk (libero) oraz Mikołajewska (2), Sikorska (5), Ściurka (10), Wójcik, Hester (2)

VfB 91 Suhl: Pucarevic (1), Kalinovskaya (7), Isailovic (10), Nemcova (16), Steger (13), Cukseeva (6), Golla (libero) oraz Bertolacci, Speer (5)

Sponsorzy tytularni

Sponsorzy główni

Partnerzy techniczni