Budowlani Łódź już bez Macieja Kosmola!

Autor: Redakcja Budowlani

Budowlani Łódź już bez Macieja Kosmola!

 

 

To już pewne. W kolejnym ligowym sezonie na ławce trenerskiej zespołu Budowlanych Łódź nie zasiądzie Maciej Kosmol. Kilkuletnia współpraca młodego szkoleniowca z naszym klubem dobiegła końca.

- Dziękujemy Maćkowi za te całe trzy lata, kiedy najpierw przy współpracy z innymi trenerami, później przez półtora roku samodzielnie prowadził nasz zespół. Mamy nadzieję, że może w przyszłości wróci jeszcze do nas – mówi Marcin Chudzik.

Trener Kosmol ma przed sobą kolejne zawodowe wyzwanie. Wiadomo już, że jako asystent Piotra Makowskiego, będzie pracował z żeńską reprezentacją Polski i to właśnie jest główny powód jego rozstania z ekipą Budowlanych Łódź. – Zaważyły tutaj względy prywatne. Kalendarz reprezentacyjny jest bardzo napięty - przygotowania do wrześniowych Mistrzostwa Europy, później w styczniu kwalifikacje do Mistrzostw Świata, a wiadomo, że Maciek chciałby także poświęcić czas swojej rodzinie – dodaje prezes.

Maciej Kosmol rozpoczął swoją przygodę z Budowlanymi w 2010 roku. Jako statystyk i jednocześnie drugi trener u boku najpierw Wiesława Popika, następnie Małgorzaty Niemczyk i Mauro Masacciego, zdobywał cenne doświadczenie, by w styczniu 2012 roku przejąć stanowisko pierwszego trenera.

Na tę chwilę nie wiadomo jeszcze kto zostanie nowym szkoleniowcem łódzkiej drużyny. 

W imieniu całego klubu oraz kibiców życzymy Maćkowi powodzenia! 

Sponsorzy tytularni

Sponsorzy główni

Partnerzy techniczni