Chińska przyjmująca dołączyła do zespołu Grot Budowlanych Łódź!

Autor: Redakcja Budowlani

Chińska przyjmująca dołączyła do zespołu Grot Budowlanych Łódź!

Chińska przyjmująca dołączyła do Grot Budowlanych Łódź. Kaiyi Ren będzie pierwszą Chinką, która wystąpi w Lidze Siatkówki Kobiet!

Chińska przyjmująca dołączyła do Grot Budowlanych Łódź. Kaiyi Ren będzie pierwszą Chinką, która wystąpi w Lidze Siatkówki Kobiet!

 

Marcin Chudzik (prezes klubu Grot Budowlani Łódź): Cieszymy się, że Kaiyi jest już z nami. Formalności trwały dosyć długo, ale na szczęście już się zakończyły. Droga Kaiyi do Polski wiodła przez Belgrad. Nasza przyjmująca przyleciała z Chin do Belgradu i trenowała tam wraz z lokalnym zespołem. Czekała w tym czasie na przyznanie wizy do Polski.

 

Kaiyi Ren (przyjmująca Grot Budowlanych Łódź): Jestem bardzo podekscytowana przyjazdem do Łodzi i tym, że będę mogła grać w polskiej lidze. Jest to pierwszy raz gdy będę występowała poza swoim krajem. Wiem, że Grot Budowlani to klub, który walczy o najwyższe cele. Cieszę się, że będę mogła go reprezentować i zdobywać doświadczenie w tak dobrej drużynie.

 

Błażej Krzyształowicz (trener Grot Budowlanych Łódź): Nasz zespół zawsze miał liderkę, która na boisku uspokajała zespół. Po odejściu Charlotte straciliśmy tego lidera. Żadna zawodniczka wcześniej nie pełniła takiej roli. Teraz dziewczyny musiały uporać się z tym wszystkim i odnaleźć w nowej sytuacji. Bardzo się cieszę, że wygraliśmy ostatnie spotkanie i odbudowaliśmy się. Jutro mamy pierwszy trening z Kaiyi. Czy zagra w meczu derbowym? Zobaczymy. Wszyscy byśmy bardzo tego chcieli, ale wszystko zależy od tego jak zaadaptuje się w zespole. Chiński styl gry różni się od polskiej.

 

Chińska przyjmująca, urodziła się 14 grudnia 1991 roku i mierzy 183 centymetry wzrostu. Kaiyi Ren prawie całą swoją dotychczasową karierę spędziła grając w lidze chińskiej w barwach Beijing BAIC Motors. W sezonie 2018/2019 została wypożyczona do Zhejiang. Brała udział w Klubowych Mistrzostwach Świata. Jest również reprezentantką swojego kraju. W 2018 występowała w Mistrzostwach Azji oraz Lidze Narodów. Jest aktualną mistrzynią Chin.

Sponsorzy tytularni

Sponsorzy główni

Partnerzy techniczni