Czeszki wywalczyły awans do mistrzostw Europy 2017

Autor: Redakcja Budowlani

Czeszki przegrały w drugim meczu trzeciej fazy walki o awans do mistrzostw Europy 2017 z reprezentacją Słowacji. Mimo porażki, to reprezentacja Pavli Vincourovej weźmie udział w przyszłorocznych mistrzostwach Starego Kontynentu.

Pierwszy mecz barażowy pomiędzy Czeszkami, a reprezentacją Słowacji zakończył się po trzech setach. Czeszki zdominowały swoje rywalki i wygrały spotkanie 3:0 (25:14, 25:20, 25:15). Reprezentacja Słowacji była w trudnej sytuacji przed kolejnym meczem, ponieważ musiałyby wygrać kolejne spotkanie 3:0 lub 3:1, aby doprowadzić do „złotego seta", który zadecydowałby o awansie.

W drugim meczu po trzech setach reprezentacja naszej rozgrywającej, Pavli Vincourovej prowadziły 2:1. Ten wynik już oznaczał, że Czeszki wystąpią na mistrzostwach Europy 2017. Ostatecznie spotkanie zakończyło się porażką reprezentacji Czech w tie-breaku.

I mecz barażowy do ME 2017, JABLONEC N.N. (Czechy)

Czechy 3:0 Słowacja (25:14, 25:20, 25:15)

II mecz barażowy do ME 2017, POPRAD (Słowacja)

Słowacja 3:2 Czechy (26:28, 25:19, 23:25, 25:22, 15:10)

Źródło: CVF, CEV