Derby dla Grot Budowlanych. Rekord frekwencji!

Autor: Redakcja Budowlani

Derby dla Grot Budowlanych. Rekord frekwencji!

28 marca doszło do trzeciego już w tym sezonie pojedynku derbowego. Grot Budowlane Łódź pewnie pokonały ŁKS Commercecon Łódź w trzech partiach do 18, 18 i 19, a widowisko te obejrzało 5671 kibiców! To najwyższa frekwencja na meczach Ligi Siatkówki Kobiet w tym sezonie.

28 marca doszło do trzeciego już w tym sezonie pojedynku derbowego. Grot Budowlane Łódź pewnie pokonały ŁKS Commercecon Łódź w trzech partiach do 18, 18 i 19, a widowisko te obejrzało 5671 kibiców! To najwyższa frekwencja na meczach Ligi Siatkówki Kobiet w tym sezonie.

O oprawę spektaklu, który miał się rozegrać na boisku zadbał Klub Kibica Grot Budowlanych. Rozpoczęli od kartoniady składającej się z 2700 sztuk niebiesko-biało-czerwonych foli metalicznych, które falowały i błyszczały na sektorach, robiąc niesamowite wrażenie. Następnie wyrzucili w stronę boiska 360 serpentyn! Stwarzając kolejny ciekawy efekt. Przez całe spotkanie kibice obu drużyn dopingowali swoje zespoły, nikt nie szczędził gardeł. Na trybunach, gdzie zasiadali kibice ŁKS-u powiewały liczne biało-czerwono-białe barwy, a na sektorze gospodarzy ręcznie malowane flagi z herbem klubu. Najmłodsi mogli bawić się w Strefie Małego Kibica, gdzie sala zabaw Fiku Miku zapewniła im wiele atrakcji. Malowanie twarzy oraz pieski, kwiatki, miecze –stworzone z balonów! Wielką frajdę dzieciom sprawiło również spotkanie z klubową maskotką, Grocikiem, który chętnie bawił się z naszymi pociechami. W przerwach miedzy setami na parkiecie mogliśmy zobaczyć układy taneczne w wykonaniu Klubu Sportowego „Czarne Stopy".

Prawdziwy spektakl miał się odbyć na boisku. Jednak całą uwagę zdominowała ekipa gospodyń i była to gra jednego aktora. Grot Budowlani Łódź pewną, konsekwentną grą zdobywali punkt za punktem, set za setem. Agnieszka Kąkolewska 10 razy zatrzymała siatkarski ŁKS-u blokiem, a dla swojego zespołu łącznie zdobyła 15 punktów! Podopieczne Błażeja Krzyształowicza przysporzyły rywalką wielu kłopotów nie tylko blokiem, ale również zagrywką, co przeniosło się na niedokładne przyjęcie w ekipie ŁKS-u. Grot Budowlane zdobyły 8 punktów bezpośrednio z zagrywki, najwięcej, bo aż 4 asy serwisowe dołożyła przyjmująca, Julia Twardowska. Nagrodę dla najbardziej wartościowej zawodniczki spotkania otrzymała rozgrywająca Grot Budowlanych, Pavla Vincourova. To już czwarta statuetka MVP, która trafiła w ręce Czeszki.

Nasza przyjmująca, Martyna Grajber w dniu meczu obchodziła swoje 23-urodziny. Kibice dwukrotnie zaśpiewali jej głośne „sto lat". Przed rozpoczęciem meczu i po jego zakończeniu, podczas wspólnego świętowania. - Bardzo fajnie było grać dla tak dużej ilości publiczności. Kibice stworzyli świetną atmosferę, przygotowali piękną oprawę. Na koniec usłyszałam głośne sto lat, myślę, że lepszego prezentu nie mogłam sobie wymarzyć, bo naprawdę było to dla mnie ważne by wygrać ten mecz – przyznanej Martyna Grajber.

 

Kolejny mecz w Atlas Arenie siatkarki Grot Budowlanych Łódź rozegrają 11 kwietnia o godzinie 20:30 z aktualnym mistrzem Polski, zespołem Chemika Police. Będzie to ostatni mecz w ramach rundy rewanżowej przed fazą play-off.

 

 

* Projekt jest współfinansowany ze środków otrzymanych od Fundacji LOTTO

Sponsorzy tytularni

Sponsorzy główni

Partnerzy techniczni