Dojrzewamy siatkarsko. Wywiad z Justyną Łysiak

Autor: Redakcja Budowlani

Dojrzewamy siatkarsko. Wywiad z Justyną Łysiak

Grot Budowlane Łódź są o krok od awansu do półfinału Pucharu CEV. Przed nimi mecz rewanżowy w Beziers, ale zanim wyjazd do Francji czeka je kolejne spotkanie z PGE Rysicami Rzeszów.

Bardzo ważne zwycięstwo. Było trochę nerwowo ale liczy się wygrana.

- Dużo nerwowości na początku, sporo też błędów. Myślę, że się z tego trochę otrzepałyśmy w kolejnych setach. Nasza gra się trochę poprawiła. Emocje opadły, a my się przyzwyczaiłyśmy do rywalek, z którymi grałyśmy. Za nami ciężkie trzy sety, grane do samego końca. Ale fajnie, bo jest to dobre doświadczenie przed nadchodzącymi spotkaniami – mówi Justyna Łysiak.

To jest też dobra zaliczka przed wyjazdem do Francji.

- Na pewno tak. Myślę, że nasza gra będzie wyglądać jeszcze lepiej. Jedziemy po trzy punkty do Francji.

Ostatnie mecze w TAURON Lidze napawały nas optymizmem. Co prawda, odpadłyście z Pucharu Polski ale wiemy jak trudnym rywalem zwłaszcza na własnej hali jest Rzeszów.

- Mecz pucharowy nie był do końca wykładnikiem tego jak wygląda nasza gra. Tak jak mówisz, z meczu na mecz idziemy do przodu, dojrzewamy siatkarsko. Myślę, że tak już będzie do końca sezonu.

W sobotę kolejny mecz z Rysicami. Tym razem w TAURON Lidze. Ale tym razem po swojej stronie siatki macie Jelenę Blagojević.

- Na pewno będzie to bardzo ciekawe spotkanie. Dołączyła do nas w tym tygodniu Jelena. Wszyscy możemy skorzystać z jej ogromnego doświadczenia boiskowego. Mam nadzieję, że zrewanżujemy się za mecz pucharowy.

Jelena jest bardzo doświadczaną siatkarką. Jak Wy w szatni odebrałyście przyjście Jeleny? I jak wrażenia po pierwszych wspólnych treningach?

- Bardzo dobrze. Wiemy jak wartościowa jest to zawodniczka. Ma doświadczenie. Może wnieść zarówno wiele spokoju, mentalu, jak i doświadczenia, podpowiedzieć w trudnych momentach. My jak najbardziej pozytywnie odbieramy nową koleżankę i bardzo cieszymy się, że możemy się od niej uczyć i czerpać bo naprawdę jest od kogo.

 

Mecz 18. kolejki z PGE Rysicami Rzeszów zaplanowano na sobotę, 3 lutego na 17:30 w Sport Arenie w Łodzi. 

Sponsorzy tytularni

Sponsorzy główni

Partnerzy techniczni