Dominika Golec: Trzymam kciuki za Courtney!

Autor: Redakcja Budowlani

Dominika Golec: Trzymam kciuki za Courtney!

 

 

Dominika Golec, środkowa Budowlanych Łódź opowiada jak układa się współpraca z nowym zespołem i sztabem szkoleniowym. Jakie cele na przyszły sezon? Czy wspiera Courtney na igrzyskach? Zapraszamy do przeczytania wywiadu!

 

Agnieszka Rutkowska: Dominiko, jakie oczekiwania przed zbliżającym się sezonem?

Dominika Golec: Oczywiście w planach walka o jak najwyższe trofea.

Jak oceniasz nowy skład Budowlanych Łódź na sezon 2012/2013?

Zespół bardzo mi się podoba. Dziewczyny są sympatyczne. Mam nadziej, że atmosfera, która jest w tej chwili utrzyma się przez cały sezon. Wydaje mi się, że może być to fajny zespół. Ogólnie jest to dosyć młody zespół, a co będzie? Zobaczymy w trakcie sezonu. Na razie atmosfera jest bardzo fajna i oby tak zostało.

Trenujecie na sali w Atlas Arenie.  Jak Wam się tu podoba? Tęsknicie za klimatem hali przy Skorupki?

Trenuje się tutaj bardzo dobrze. Sala jest rewelacyjna. Jesteśmy zadowolone, że możemy trenować w Atlas Arenie. Nie możemy na nic narzekać. Niczego nam tu nie brakuje. Sala przy Skorupki ma swój klimat. Atlas Arena jest zdecydowanie większą salą. Mimo to, trenuje się tutaj bardzo dobrze.

Courtney Thompson nasza nowa rozgrywająca, powalczy o złoty medal igrzysk w Londynie. Śledzisz jej zmagania?

Oczywiście śledzę wyniki! Wiem, że zmierzą się w finale z Brazylią. Trzymam kciuki za Courtney! Życzę jej złotego medalu. Mam nadzieje, że przyjedzie do Łodzi z tym właśnie krążkiem. Czekamy na nią.

Przed wami okres przygotowawczy. Wyjazdy do Zakopanego i Spały.

Tak, najpierw jedziemy do Zakopanego, a później do Spały. W Zakopanym będziemy od 16 sierpnia. Będziemy intensywnie przygotowywać się do nowego sezonu.

Sezon rozpoczniecie od meczu z Dąbrową Górniczą.

Dokładnie. Jednak do tego meczu jest jeszcze sporo czasu. Nie wybiegam, aż tak daleko w przyszłość. Na razie jesteśmy na początku okresu przygotowawczego.

W tym sezonie zaszły zmiany w sztabie szkoleniowym. Pojawił się statystyk, trener od przygotowania fizycznego. Jak to oceniasz?

Dowiadujemy się wielu nowych rzeczy. Mogę śmiało powiedzieć, że człowiek uczy się przez całe życie. Alessandro Lodi jest specjalistą w swojej dziedzinie. Mam nadzieje, że jego działania przyniosą pożądane przez wszystkich rezultaty. Na razie mogę powiedzieć, że wszystko wygląda bardzo profesjonalnie. Oby tak dalej! Oby to wszystko przełożyło się na wynik w lidze.

Dziękuję za rozmowę.

Dziękuję.

 

W Łodzi rozmawiała Agnieszka Rutkowska

Zdjęcie – Olga Kabała

Sponsorzy tytularni

Sponsorzy główni

Partnerzy techniczni