Dotkliwa porażka Budowlanych

Autor: Redakcja Budowlani

Dotkliwa porażka Budowlanych

Nie najlepiej rozpoczęły walentynkowy wieczór siatkarki Budowlanych Łódź… W pięknej Atlas Arenie przegrały z ekipą ATOMU Trefla Sopot 0:3 i w żadnym z rozegranych setów nie zdołały wyjść z dwudziestki….

Nie najlepiej rozpoczęły walentynkowy wieczór siatkarki Budowlanych Łódź… W pięknej Atlas Arenie przegrały z ekipą ATOMU Trefla Sopot 0:3 i w żadnym z rozegranych setów nie zdołały wyjść z dwudziestki….

 

Lepiej w dzisiejsze spotkanie wkroczyły zawodniczki Atomu Trefla Sopot i już przy stanie 0:4 o czas poprosił trener Maciej Kosmol. Niestety po wznowieniu gry sytuacja nie odmieniła się. Wciąż za linią dziewiątego metra postrach siała amerykańska rozgrywająca – Glass i na pierwszej regulaminowej przerwie było już 8:0! Pierwsze oczko łodzianki zdobyły dzięki skutecznej kiwce Joanny Mirek, ale w obliczu nienajlepszej gry Helene Rousseaux, na boisku pojawiła się Katarzyna Bryda. Siatkarki z Sopotu nawet na moment nie pozwoliły swoim rywalkom dojść do głosu, skutecznie obnażając problemy w przyjęciu. Z każdą koleją akcją wynik wyglądał coraz gorzej i na drugie przerwie na tablicy widniał rezultat 5:16. W końcówce nie udało się już odrobić olbrzymiego dystansu. Set zakończył się po kontrowersyjnej decyzji sędziego - 25:8

 

W drugim secie Budowlane spisywały się znacznie lepiej. Już na samym początku świetnym blokiem popisała się Katarzyna Mróz, a i w obronie walka była zdecydowanie większa, niż miało to miejsce w premierowej odsłonie. Przeciwniczki były jednak bardzo cierpliwe i na pierwszej przerwie prowadziły 8:4. Znakomite zawody rozgrywała dziś Małgorzata Kożuch, podobnie jak całą drużyna z Pomorza, ale łodziankom nie pomagał dziś także sędzia, który niejednokrotnie podejmował krzywdzące gospodynie decyzje. Druga przerwa to już 9 punktów straty do rywalek. Drużyna przyjezdna zdecydowanie zdominowała tę odsłonę i nie pozwalała łodziankom kończyć kolejnych akcji. Blok na Ewelinie Mikołajewskiej zakończył kolejną część tego meczu – 17:25.

 

Pierwsze oczko trzeciej partii padło łupem Łodzi, po znakomitej akcji Katarzyny Mróz. Dobre zagrywki środkowej Budowlanych pozwoliły wysunąć się na kilkupunktowe prowadzeni, jednak po punktowej zagrywce Kożuch, sopocianki traciły już tylko jeden punkt. Do pewnego momentu gra Budowalnych napawała optymizmem, jednak stan ten nie trwał zbyt długo. Z akcji na akcje wynik był coraz gorszy i nawet obecność zmienniczek nie była w stanie odwrócić losów tego seta. Po końcówce bez historii łodzianki przegrały 15:25.

 

MVP spotkania została wybrana Alisha Glass

Stan rywalizacji (do dwóch zwycięstw) 1:0 dla Atomu Trefla Sopot.

Budowlani Łódź - Atom Trefl Sopot 0:3 (8:25, 17:25, 15:25)
Budowlani:
Rousseaux, Golec, Wójcik, Mróz, Mirek, Ikić, Ciesielska (libero) oraz Bryda, Grbac, Kwiatkowska, Mikołajewska
Trefl: Tokarska, Glass, Ssuschke-Voigt, Hodge, Sieczka, Kożuch, Maj (libero) oraz Saad, Dziękiewicz

Sponsorzy tytularni

Sponsorzy główni

Partnerzy techniczni