Dwie siatkarki Budowlanych powołane na Mistrzostwa Europy Juniorek

Autor: Redakcja Budowlani

Dwie siatkarki Budowlanych powołane na Mistrzostwa Europy Juniorek

Od 1 do 9 września w Durres i Tiranie rozegrane zostaną mistrzostwa Europy juniorek. Reprezentacja Polski, prowadzona przez trenerów Waldemara Kawkę oraz Ireneusza Waleczka odleci w czwartek (30.08) rano na miejsce rywalizacji. W oczach trenera zaufanie zyskały dwie juniorki Budowlanych Łódź: Weronika Centka (środkowa) oraz Karolina Garstka (libero).

Od 1 do 9 września w Durres i Tiranie rozegrane zostaną mistrzostwa Europy juniorek. Reprezentacja Polski, prowadzona przez trenerów Waldemara Kawkę oraz Ireneusza Waleczka odleci w czwartek (30.08) rano na miejsce rywalizacji. W oczach trenera zaufanie zyskały dwie juniorki Budowlanych Łódź: Weronika Centka (środkowa) oraz Karolina Garstka (libero).

- Bardzo się cieszę, że zostałam powołana na Mistrzostwa Europy Juniorek. Jest to dla mnie ogromne wyróżnienie i nagroda za ciężką pracę. Mogę zapewnić, że podczas tym mistrzostw dam z siebie wszystko – powiedziała Karolina Garstka.

 

 

W grupie I Polska spotka się kolejno: 1.9 Bułgaria (17.30), 2.9 Włochy (20.00), 3.9 Albania (17.30), 5.9 Białoruś (15.00), 6.9 Holandia (20.00). Mecze rozegrane zostaną w Durres.

W grupie II zagrają: Francja, Niemcy, Rosja, Serbia, Słowacja, Rosja i Turcja. Mecze odbędą się w Tiranie.

Po dwa najlepsze zespoły z każdej grupy awansują do półfinału. Drużyny z miejsc 3-4 walczyć będą o lokaty 5-8.

W II rundzie eliminacji Polska zajęła w grupie pierwsze miejsce, wyprzedzając Niemcy, Łotwę oraz Portugalię. W okresie przygotowawczym polskie siatkarki zagrały m.in. z Turcją i Słowacją, odnosząc w Nitrze nad tą ostatnią trzy zwycięstwa.

- W okresie przygotowawczym byliśmy cały czas w Szczyrku, gdzie stworzono nam bardzo dobre warunki do pracy. Tamtejszy ośrodek COS-u opuszczaliśmy tylko w czasie wyjazdów na mecze sparingowe. Zostały zrealizowane wszystkie nasze założenia szkoleniowe – powiedział trener reprezentacji Waldemar Kawka.

Waldemar Kawka podkreślił, że „nasze juniorki trenowały w Szczyrku z pierwszą reprezentacją i było to bardzo pozytywne i korzystne." – Dziewczyny miały okazję podpatrywać i uczyć się od lepszych – dodał.

W czasie przygotowań reprezentacja juniorek rozegrała springi – najpierw z Turcją, a następnie ze Słowacją. Tą ostatnią pokonała trzykrotnie.

- Nasza gra była już pozbawiona dużej liczby błędów. Słowacja jest silnym zespołem i w meczach z tą drużyną była okazja przećwiczyć różne warianty taktyczne i personalne – powiedział trener Kawka.

Pierwszym rywalem polskiego zespołu w mistrzostwach Europy będzie Bułgaria. – Inauguracja turnieju jest zawsze trudna. Wysiłkowi fizycznemu towarzyszy większy stres i emocje. Do tego przeciwnika podejdziemy z pokorą i respektem. Na tym rywalu na razie koncentrujemy się, a na miejscu będzie okazja zobaczyć pozostałe rywalki – zakończył Waldemar Kawka.

 

Reprezentacja Polski na ME juniorek w Albanii:

Paulina Zaborowska rozgrywająca

Natalia Ciesielska rozgrywająca

Magdalena Stysiak atakująca

Julia Szczurowska atakująca

Paulina Damaske przyjmująca

Zuzanna Górecka przyjmująca

Oliwia Bałuk przyjmująca i kapitan zespołu

Aleksandra Gryka środkowa

Klaudia Laskowska środkowa

Monika Jagła libero

Weronika Centka środkowa  – urodziła się 6 września 2000 roku. Siatkarka grająca na pozycji środkowej bloku. Mierzy 192 centymetry wzrostu. Uczy się w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku i reprezentuje pierwszoligowy klub z tego miasta. W barwach Budowlanych Łódź gra w zespole juniorskim z numerem 16. Jej pierwszym klubem jest UKS Korona Bełchatów.

Karolina Garstka libero – urodziła się 6 listopada 2000 roku w Paryżu. Mierzy 173 centymetry wzrostu i gra na pozycji libero. Uczy się w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku i reprezentuje pierwszoligowy klub z tego miasta. W barwach Budowlanych Łódź gra w zespole juniorskim z numerem ósmym. Swoje pierwsze kroki na siatkarskim parkiecie stawiała pod okiem trenera Sławomira Kołcza w UKS Lider Konstantynów Łódzki, klubie partnerskim Grot Budowlanych Łódź. 

 

Sztab szkoleniowo-medyczny:

Waldemar Kawka trener

Ireneusz Waleczek asystent trenera

Przemysław Kawka statystyk

Kacper Duda statystyk i kierownik reprezentacji

Michał Gaca lekarz

Grzegorz Mastalerz fizjoterapeuta

Sponsorzy tytularni

Sponsorzy główni

Partnerzy techniczni