Dziś wszyscy na sektor „H”!

Autor: Redakcja Budowlani

Dziś wszyscy na sektor „H”!

W ramach czwartej kolejki Orlen Ligi dojdzie do pojedynku pomiędzy zespołem ŁKS Commercecon a Budowlanymi Łódź. Będą to pierwsze od ośmiu lat derby miasta i po dwudziestu sześciu latach ponownie na najwyższym szczeblu rozgrywek!

W ramach czwartej kolejki Orlen Ligi dojdzie do pojedynku pomiędzy zespołem ŁKS Commercecon a Budowlanymi Łódź. Będą to pierwsze od ośmiu lat derby miasta i po dwudziestu sześciu latach ponownie na najwyższym szczeblu rozgrywek!

 

Ostatni taki pojedynek miał miejsce w sezonie 2007/2008. Wtedy to po raz ostatni w ramach rozgrywek drugiej ligi zespół Budowlanych Łódź rywalizował z zespołem ŁKS-u. Ekipa Budowlanych z każdym kolejnym sezonem awansowała do wyższej ligi. W sezonie 2008/2009 nasze zespół awansował do siatkarskiej ekstraklasy i nieprzerwanie gra w niej do dziś. ŁKS Commercecon Łódź w trwającym sezonie jest beniaminkiem. Jednak zespół ten już zdążył pokazać, że nie znalazł się przypadkowo w ekipie najlepszych drużyn w Polsce. Dzisiejszy mecz pomiędzy Budowlanymi a ŁKS-em będzie pierwszym po dwudziestu sześciu latach bratobójczym pojedynkiem na najwyższym szczeblu rozgrywek. W 1990 roku Łódzki Klub Sportowy rywalizował o zwycięstwo w derbach z ekipą Startu Łódź.  

- My w tym sezonie bardzo mocno skupiamy się na swojej grze, jakości swoich zagrań. Nie jest tajemnicą, że jeżeli grasz dobrze, przy dzisiejszym tempie gry na siatce i dobrym przyjęciu, którym na szczęście dysponujemy, to tylko i wyłącznie gra opcjami będzie pozwalała przeciwnikowi na zatrzymanie akcji. Dla nas priorytetem nie będzie szukanie nowych rozwiązań i zaskakiwanie przeciwnika, a dopracowanie w jak największym stopniu tego, co już sobie założyliśmy. Na papierze widać, że Iza Kowalińska jest zawodniczką zdobywającą najwięcej punktów dla zespołu ŁKS-u. Czysto teoretycznie można powiedzieć, że powstrzymanie jej w ataku będzie dla nas ułatwieniem gry. Nie jest również tajemnicą, że ważna będzie zagrywka. Te momenty, kiedy udawało nam się „odskakiwać" z wynikiem w poprzednich meczach, to zasługa tego elementu, potem dokładaliśmy do tego wysoki blok i przynosiło to nam największe korzyści – powiedział na przedmeczowej konferencji prasowej trener Budowlanych Łódź, Błażej Krzyształowicz.  

Po trzech kolejkach nasza drużyna stała się wiceliderem w tabeli Orlen Ligi. Zajmując miejsce tuż za aktualnym mistrzem Polski, zespołem Chemika Police. Ekipa Budowlanych Łódź ma na swoim koncie trzy wygrane mecze z zespołem Legionovii Legionowo 3:1, Developres SkyRes Rzeszów 3:1 oraz KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:0. Jeżeli uda nam się wygrać kolejny mecz i zgarnąć komplet punktów, to zasiądziemy w fotelu lidera! Wszystko za sprawą wczorajszego tie break pomiędzy Developres SkyRes Rzeszów a Chemikiem Police, w którym zostały podzielone punkty pomiędzy oba zespoły.

 

Wszystkich kibiców drużyny Budowlanych Łódź zachęcamy do kupowania biletów w sektorze „H". Bilety dostępne są w kasach przy al. Unii 2. Kasy będą dziś otwarte od godziny 12:00 do 18:00.

Cena biletu normalnego – 15,00 zł

Cena biletu ulgowego - 5,00 zł *

* bilet ulgowy przysługuje młodzieży od lat 4 do 16, kobietom oraz osobom z orzeczeniem niepełnosprawności.

Dzieci do lat 4 wchodzą na mecze bezpłatnie.

 

Bądźcie dziś z nami na trybunie H! 

Sponsorzy tytularni

Sponsorzy główni

Partnerzy techniczni