Głuszak i Pachliński przygotowują Węgierki do Mistrzostw Europy

Autor: Redakcja Budowlani

Głuszak i Pachliński przygotowują Węgierki do Mistrzostw Europy

Pierwszy trener Grot Budowlanych Łódź – Jakub Głuszak oraz asystent Krystian Pachliński przebywają na zgrupowaniu reprezentacji Węgier.

Pierwszy trener Grot Budowlanych Łódź – Jakub Głuszak oraz asystent Krystian Pachliński przebywają na zgrupowaniu reprezentacji Węgier.

- Zostaliśmy zaproszeni przez Azerską federację do Baku by rozegrać dwa sparingi z reprezentacją Azerbejdżanu. Przylecieliśmy w poniedziałek (19 lipca), a w sobotę (24 lipca) wracamy do Węgier – opowiada Krystian Pachliński.

Podczas pobytu w Baku reprezentacja Węgier zmierzyła się z kadrą Azerbejdżanu dwukrotnie. Pierwszy sparing zakończył się zwycięstwem i nietypowym wynikiem 4:0, a drugi porażką 1:3.

Poza sparingami z reprezentacją Azerbejdżanu, Węgierki wezmą udział w corocznym turnieju rozgrywanym we własnym kraju. – Między 5 a 7 sierpnia organizujemy turniej Savaria Cup, który cyklicznie się tutaj odbywa. W zmaganiach, prócz kadry Węgier wezmą udział reprezentacje Azerbejdżanu, Czech oraz Niderlandów – wyjaśnia asystent.

Głównym celem przygotowań są Mistrzostwa Europy, które zostaną rozegrane od 18 sierpnia do 4 września. Rozpoczną się niespełna dwa tygodnie po zakończeniu igrzysk olimpijskich w Tokio. Turniej zorganizują cztery państwa. Mecze odbywać się będą w Serbii, Bułgarii, Chorwacji i Rumunii.

Reprezentacja Węgier swoje grupowe mecze rozegra w Chorwacji, w Zadarze, a kadra Polski w Bułgarii, w Płowdiw.

Podział na grupy:

Grupa A (Belgrad): Serbia, Azerbejdżan, Rosja, Belgia, Francja, Bośnia i Hercegowina

Grupa B (Płowdiw): Bułgaria, Polska, Niemcy, Hiszpania, Czechy, Grecja

Grupa C (Zadar): Chorwacja, Włochy, Białoruś, Słowacja, Węgry, Szwajcaria

Grupa D (Kluż): Rumunia, Turcja, Holandia, Ukraina, Finlandia, Szwecja

W fazie grupowej zmierzą się 24 najlepsze drużyny kontynentu. Z każdej grupy awansują cztery drużyny do 1/8 finału, a następnie będą rywalizować systemem pucharowym.

- Pierwszy mecz na Mistrzostwach Europy rozegramy 20 sierpnia z reprezentacją Słowacji. Do Zadaru wyruszymy wcześniej. Myślę, że 17 lub 18 sierpnia – dodaje Krystian Pachliński.

W przypadku awansu Polki zostaną w Płowdiw na 1/8 finału i ćwierćfinału. Na tym etapie zespoły z grupy B skrzyżują się z najlepszymi drużynami grupy D, a grupa A zmierzy się z grupą C. W przypadku awansu, Węgierki przeniosą się do Belgradu i tam rozegrają kolejną fazę. Pozostałe mecze (półfinały i finał) również zostaną rozegrane w stolicy Serbii, mieście aktualnych mistrzyń Europy.

Sponsorzy tytularni

Sponsorzy główni

Partnerzy techniczni