Impel Wrocław pokonany!

Autor: Redakcja Budowlani

Siódma kolejka i siódma wygrana naszego zespołu. Tym razem siatkarki Budowlanych Łódź w trzech setach rozprawiły się z Impelem Wrocław. MVP spotkania została atakująca naszej drużyny, Kaja Grobelna. Zwycięstwo nad wrocławiankami pozwoliło nam na zachowanie pozycji lidera w tabeli Orlen Ligi.

Mecz zaczął się od bloku na Kai Grobelnej. Problemy w przyjęciu oraz brak skuteczności w ataku sprawiły, że nasze siatkarki traciły już cztery punkty (4:8). Momentem zwrotnym był punktowy blok Gabrieli Polańskiej. Później atakiem ze środka drugiej linii popisała się Kaja Grobelna (7:9). Podwójny blok Pyci oraz Grobelnej, a także błąd w ataku rywalek dał nam remis (13:13). Po ataku Gabi Polańskiej wyszliśmy na jednopunktowe prowadzenie (15:14). W decydującej części seta osiągnęliśmy trzy oczka przewagi, a to dzięki asowi serwisowemu Heike Beier oraz dwóm punktowym bokom (19:16). Pierwszą piłkę setową obroniły Impelki, ale drugą szansę już wykorzystały Budowlane. Mimo niedokładnego przyjęcia i dostarczenia piłki rywalkom, udało się postawić szczelny blok (25:20).

Druga partia rozpoczęła się od gry punkt za punkt. Pojedynczym blokiem popisała się Heike Beier. Dobra zagrywka oraz wykorzystane kontry dały nam trzy punkty przewagi (8:5). Chwilę nieuwagi wykorzystały wrocławianki i odrobiły stratę. Walkę na siatce wygrała Pavla Vincourova (11:9). Zespół Budowlanych cały czas utrzymywał małą przewagę, by w decydującej części powiększyć ją do czterech punktów. Blok Sylwii Pyci i Martyny Grajber dał nam piłkę setową, którą w kolejnej akcji wykorzystała Kaja Grobelna (25:19).

Początek trzeciej odsłony meczu był wyrównany. Później pojawiło się trochę nerwów po naszej stronie (5:7). Wrocławianki odskoczyły na cztery punkty, dzięki dobrej grze w ataku oraz błędom własnym Budowlanych (5:9). Skuteczny blok oraz nieskończone ataki Impelu dały remis (10:10). Odskoczyłysmy na dwa oczka, jednak rywalki szybko dogoniły wynik. Walka toczyła się o każdą piłkę. Wybroniony atak Heike Beier i skuteczna kontra Impelu (15:17). Potrójny blok postawiły siatkarki z Wrocławia (16:18). Przy trzech punktach straty o czas poprosił trener łodzianek, jednak przerwa nie przełamała dobrej passy rywalek, które prowadziły już czterema punktami (16:20). Blok i kontra w wykonaniu Kai Grobelnej zbliżyły nas do rywalek. Mecz zakończyła Kaja Grobelna, która została wybrana MVP całego spotkania.

Budowlani Łódź – Impel Wrocław 3:0

(25:20, 25:19, 25:23)

Składy drużyn:

Budowlani Łódź: Gabriela Polańska (6), Sylwia Pycia (8), Heike Beier (10), Kaja Grobelna (17), Pavla Vincourova (3), Martyna Grajber (7), Paulina Maj-Erwardt oraz Sylwia Pelc.

Impel Wrocław: Andrea Kossanyiova (11), Monika Ptak (6), Katarzyna Konieczna (3), Agnieszka Kąkolewska (7), Micha Hancock (5), Megan Courtney (15), Agata Sawicka (libero) oraz Joanna Kaczor, Izabela Bałucka, Natalia Mędrzyk, Magdalena Stasiak, Aleksandra Sikorska.