Jak wygląda dzień siatkarek na zgrupowaniu?

Autor: Redakcja Budowlani

Jak wygląda dzień siatkarek na zgrupowaniu?

Aż cztery siatkarki Grot Budowlanych Łódź przebywają na zgrupowaniu kadry narodowej w Szczyrku. Są nimi dwie przyjmujące: Martyna Grajber i Julia Twardowska, środkowa –Gabriela Polańska oraz libero Agata Witkowska (z domu Durajczyk).

Aż cztery siatkarki Grot Budowlanych Łódź przebywają na zgrupowaniu kadry narodowej w Szczyrku. Są nimi dwie przyjmujące: Martyna Grajber i Julia Twardowska, środkowa –Gabriela Polańska oraz libero Agata Witkowska (z domu Durajczyk).

 

Jak wygląda dzień siatkarek na zgrupowaniu? – Prawie codziennie mamy dwa treningi. Dużo czasu poświęcamy na wzmocnienie i przygotowujemy się na siłowni. Między treningami zawsze idziemy na drzemkę, żeby zregenerować siły przed kolejnym treningiem. Często także mamy odnowę biologiczną, gdzie możemy korzystać z sauny i hydromasażu. Praktycznie każdy dzień wygląda tak samo. Ciężko pracujemy by jak najlepiej przygotować się do turnieju kwalifikacyjnego – opowiada Julia Twardowska.

Nasza przyjmująca po raz kolejny zyskała uznanie trenera reprezentacji Polski. – Bardzo sie cieszę,  że trener po raz kolejny dał mi szansę gry w kadrze. Jest to dla mnie ogromny zaszczyt. Na treningach jest duża rywalizacja, gdyż w składzie może być tylko 14 dziewczyn. Sprawia to, że każda jest zaangażowana, a nasza gra z treningu na trening wygląda coraz lepiej – powiedziała siatkarka.

Na zgrupowaniu pojawiło się kilka nowych zawodniczek. Jednak jak zapewnia nasza przyjmująca nie stanowi to żadnego problemu. – Mamy bardzo podobny skład jak rok temu. Doszło parę nowych dziewczyn. Jednak wszystkie znamy się bardzo dobrze z rozgrywek ligowych lub z poprzednich sezonów kadrowych. Nowe dziewczyny bardzo szybko się zaaklimatyzowały – dodaje Twardowska.

W gronie kadrowiczek znalazła się również grająca na pozycji libero, Agata Witkowska, która w przyszłym sezonie ponownie przywdzieje niebiesko-biało-czerwone barwy. – Bardzo sie cieszę, że otrzymałam powołanie na zgrupowanie kadry narodowej. Skład jest odmłodzony, ale panuje naprawdę dobra atmosfera i z miłą chęcią podchodzi sie do pracy.  Są to dopiero początki, wiec mam nadzieje, że nasza gra będzie wyglądała z treningu na trening coraz lepiej, a tym sam kreowała dobrą atmosferę w zespole. W tym tygodniu rozgrywamy wewnętrzne sparingi miedzy sobą, następnie kontynuujemy przygotowania w Legionowie, a potem czeka nas jeden z najcięższych turniejów czyli kwalifikacje do Mistrzostw Świata. Wierzę w nasz zespół, że pokażemy pełną walki siatkówkę – powiedziała Agata Witkowska.

 

Formę przed turniejem kwalifikacyjnym do Mistrzostw Świata 2018 biało-czerwone sprawdzą w Legionowie. 19 i 20 maja zagrają mecze z Belgią (początek obu spotkań o 17.00), a dzień później oba zespoły wezmą udział w grze kontrolnej. W reprezentacji Belgii zobaczymy naszą atakującą, Kaję Grobelną. A podczas turnieju kwalifikacyjnego przyjdzie nam rywalizować z naszą rozgrywającą, Pavlą Vincourovą.

Turniej kwalifikacyjny do MŚ w 2018 roku zostanie rozegrany od 23 do 28 maja na warszawskim Torwarze.

 

 

Harmonogram turnieju kwalifikacyjnego do MŚ 2018:

23 maja

15.30 Słowacja – Czechy

18.00 Serbia – Islandia

20.30 Cypr – Polska

 

24 maja

15:30 Czechy – Serbia

18.00 Cypr – Słowacja

20.30 Polska – Islandia

 

25 maja

15.30 Serbia – Cypr

18.00 Islandia – Czechy

20.30 Słowacja – Polska

 

27 maja

15.00 Cypr – Islandia

18.00 Słowacja – Serbia

20.30 Polska – Czechy

 

28 maja

15.30 Islandia – Słowacja

18.00 Czechy – Cypr

20.30 Serbia – Polska

 

Awans uzyska zwycięzca turnieju. Zespół z miejsca drugiego zagra w sierpniowym turnieju barażowym.

 

 

 

 

 

 

Agnieszka Pruszkowska

Sponsorzy tytularni

Sponsorzy główni

Partnerzy techniczni