Już jest nowa strona Grot Budowlanych Łódź!

Autor: Redakcja Budowlani

Już jest nowa strona Grot Budowlanych Łódź!

Długo wyczekiwana nowa, oficjalna strona internetowa Grot Budowlanych Łódź już działa pod adresem budowlanilodz.pl.

Nowy serwis posiada szereg udogodnień zarówno dla kibiców jak i redaktorów klubu.

- Potrzeba nowej strony internetowej była przez klub, przez drużynę, kibiców podnoszona od dawna i wszyscy, na czele z prezesem klubu, zdawaliśmy sobie z tego sprawę. Oprócz nowoczesnego wyglądu zależało mi na tym by zostały przeniesione archiwalne artykuły, galerie etc. - powiedziała Agnieszka Rutkowska, specjalistka do spraw social mediów i komunikacji w klubie Grot Budowlani Łódź.

Wdrożenie nowego serwisu zostało powierzone łódzkiej firmie IT specjalizującej się w technologiach dla sportu, STELLIS. Prace prowadzono z założeniem “mobile first”, tzn. grafiki dla wersji na telefon uzgadniane były w pierwszej kolejności. Layout
nowej strony wykorzystuje duże, dobrej jakości zdjęcia i filmy, którymi dysponuje klub. Jako karuzela pokazane zostały zbliżające się spotkania zespołu, a klasyfikacja całej ligi prezentowana jest w formie tabeli. Na koniec nie zabrakło przedstawienia wszystkich kadrowiczek oraz “must have” XXI wieku, czyli podgląd aktywności w kanałach social media.

- Współpraca z firmą STELLIS była bardzo owocna. Wszyscy pracownicy byli otwarci na moje uwagi, prośby, sami też proponowali ciekawe rozwiązania. Cieszę się, że kibice mogą już zobaczyć efekty tej współpracy - dodaje Rutkowska.

Oprócz wspomnianego już wyglądu oraz responsywności najważniejszą zmianą jest integracja strony Budowlanych z różnymi systemami IT.
- Wyzwanie przed jakim stanęliśmy w tej transformacji nie jest unikatowe dla Budowlanych. Mnogość systemów IT, które są wdrażane niezależnie i nie są ze sobą zintegrowane, to standard w wielu klubach sportowych w Polsce - mówi Łukasz Gąsiorowski, CEO STELLIS.

Nowa strona klubu opiera się o platformę Liga360, flagowy produkt firmy STELLIS, która integruje stronę Budowlanych z oficjalną stroną rozgrywek Tauron Ligi, z kanałami social media oraz YouTube. Dzięki temu redaktorzy klubowi nie muszą samodzielnie zarządzać terminarzem, wynikami, ani tabelami rozgrywek. Nie tracą również czasu na kopiowanie treści video, galerii czy innych form graficznych.

- Jesteśmy zadowoleni z efektów pracy firmy STELLIS. Wszyscy pracownicy podeszli do sprawy profesjonalnie i dzięki temu możemy cieszyć się nową klubową stroną - mówi prezes klubu Grot Budowlanych Łódź, Marcin Chudzik.

STELLIS jako partner technologiczny klubów sportowych dąży do tego, aby technologia była w stanie zastąpić cykliczne odtwórcze prace redakcji. Sama platforma Liga360 jest rozwiązaniem dostępnym w formie abonamentowej i rozwija się wraz z klientami, którzy z niego korzystają. Po wdrożeniu strony internetowej kolejne etapy umożliwiają prace nad
integracją bazy kibiców, systemu biletowego, programu lojalnościowego oraz e-commerce.
Pierwsze wdrożenie miało miejsce w PGE Skra Bełchatów na jesieni ubiegłego roku.

***
Opis produktu Liga360
Liga 360 to platforma, która w centrum zainteresowania stawia kibica. Dzięki unifikacji systemów IT funkcjonujących w klubach, a także oparciu dostępu do różnego rodzaju usług oferowanych przez ligę i kluby na jednym, unikalnym koncie użytkownika, pozwala na budowanie bazy danych. Liga360 jest znakomitym narzędziem analitycznym, marketingowym i sprzedażowym. Pierwsze wdrożenie miało miejsce w PGE Skra Bełchatów na jesieni 2021 roku, aktualnie trwają zaawansowane prace nad kilkoma kolejnymi wdrożeniami.

***
Opis firmy STELLIS STELLIS działa w branży sport-tech (www.stellis.co). Celem marki jest zrewolucjonizowanie rynku technologii sportowej. Misją marki jest projektowanie, budowanie i tworzenie wiodących na świecie technologii, produktów i usług dla wszystkich organizacji sportowych,
aby wszyscy kibice mogli cieszyć się tym samym profesjonalnym doświadczeniem cyfrowym.
Zespół posiada 15 letnie doświadczenie w branży technologicznej i sportowej. W skład STELLIS wchodzą menadżerowie, konsultanci, byli sportowcy, którzy mogą się pochwalić pracą dla marek takich jak UEFA, UEFA EURO 2020, Widzew Łódź, Skra Bełchatów, Tauron Arena Kraków, POT (Polska Organizacja Turystyczna), IHF (International Handball
Federation), PZPR (Polski Związek Piłki Ręcznej), SHF (Svenska Handbollforbundet) i inne.

Sponsorzy tytularni

Sponsorzy główni

Partnerzy techniczni