Już jutro bronimy pozycji lidera!

Autor: Redakcja Budowlani

Już jutro bronimy pozycji lidera!

W ramach siódmej kolejki Orlen Ligi, Budowlani Łódź podejmą siatkarki Impelu Wrocław. Stawką spotkania będzie utrzymanie pozycji lidera przez nasz zespół. Mecz na szczycie zostanie rozegrany już jutro o godzinie 18. W łódzkiej Atlas Arenie liczymy na wsparcie kibiców.

W ramach siódmej kolejki Orlen Ligi, Budowlani Łódź podejmą siatkarki Impelu Wrocław. Stawką spotkania będzie utrzymanie pozycji lidera przez nasz zespół. Mecz na szczycie zostanie rozegrany już jutro o godzinie 18. W łódzkiej Atlas Arenie liczymy na wsparcie kibiców.

Po sześciu kolejkach w tabeli Orlen Ligi znajdujemy się na pierwszym miejscu ze zdobyczą 17 punktów. Wyprzedzamy aktualne Mistrzynie Polski, Chemik Police oraz trzeci Impel Wrocław. Do tej pory nie odnieśliśmy żadnej porażki. Straciliśmy jeden punkt, pokonując w tie-breaku BKS Profi Credit Bielsko-Biała. W ostatnim spotkaniu gładko wygraliśmy trzy sety do 16,18 i 17 z Giacomini Budowlani Toruń.

W statystykach Orlen Ligi również prowadzimy. Nasza libero, Paulina Maj-Erwardt zajmuje trzecią pozycję, tuż za Agatą Sawicką, która z powodu kontuzji nie zagra w sobotnim meczu. Na przyjęciu króluje nasz duet, Martyna Grajber i Heike Beier, które znajdują się odpowiednio na pierwszym i drugim miejscu. W rankingu atakujących prowadzi Kaja Grobelna, a trzecia wśród środkowych jest Sylwia Pycia.

Nasze rywalki z bilansem czterech zwycięstw i dwóch porażek plasują się na trzecim miejscu tabeli Orlen Ligi. Wrocławianki przegrały dwa tie-breaki. Zostały pokonane przez ŁKS Commercecon Łódź oraz Tauron MKS Dąbrowa Górnicza. W Atlas Arenie nie zagra wspomniana wcześniej Agata Sawicka oraz prawdopodobnie nie zobaczymy także Joanny Kaczor.

W poprzednim sezonie górą były siatkarki Impelu Wrocław.  Nasz zespół najpierw 2:3 przegrał w Atlas Arenie, a później 1:3 na wyjeździe. Dwukrotnie MVP spotkania zostawała Katarzyna Skowrońska-Dolata, która od tego sezonu występuje we włoskim Foppapedretti Bergamo.

Celem naszych siatkarek będzie zwycięstwo i utrzymanie pierwszego miejsca w tabeli. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców Budowlanych Łódź!

Liczymy na Wasze wsparcie!

Bilety na mecz można zakupić w biurze klubu, znajdującym się w Atlas Arenie na poziomie 0, wejście nr 3, lokal 44, w godzinach 9-14 od poniedziałku do piątku oraz godzinę przed meczem w kasie przy wejściu nr 1.

Bilety:

Ulgowy – 12 zł

Normalny - 20 zł

Przypominamy, że w tym sezonie obowiązuje opłata za parking narzucona przez zarządzających Atlas Areną – 2 zł za godzinę (wjazd od alei Unii Lubelskiej). Media, organizatorzy oraz posiadacze karty VIP są zwolnieni z opłaty za okazaniem dokumentu tożsamości, akredytacji bądź karty VIP (wjazd na parking od ul. Bandurskiego).

Gramy i pomagamy!

W sobotę każdy kibic, który zechce pomóc chorym na nowotwór krwi, będzie mógł zarejestrować się, jako potencjalny dawca szpiku w bazie danych Fundacji DKMS. Wolontariusze będą czekać przy stanowiskach rejestracyjnych na terenie Atlas Areny od godziny 16:30.

W ten dzień również odbędzie się finał zbiórki nakrętek plastikowych dla naszej małej kibicki Alicji! Wszystkie osoby, które zebrały nakrętki prosimy o dostarczenie ich do hali przed meczem z Impelem Wrocław. 

Emilia Rybińska

Grafika Katarzyna Kozłowska

Sponsorzy tytularni

Sponsorzy główni

Partnerzy techniczni