W najbliższy weekend Tauron Puchar Polski

Autor: Redakcja Budowlani

W najbliższy weekend Tauron Puchar Polski

W dniach 26-27 marca odbędzie się Tauron Puchar Polski. Rywalizacja już po raz piąty z rzędu toczyła się będzie w Nysie, a do walki o to trofeum przystąpią zespoły: Grot Budowlanych Łódź, Developres BELLA DOLINA Rzeszów, E.Leclerc Moya Radomka Radom oraz IŁ Capital Legionovia Legionowo.

Aby znaleźć się w final four Tauron Pucharu Polski nasz zespół musiał pokonać po drodze dwóch rywali. W 1/8 finału łodzianki wygrały z pierwszoligową drużyną, Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów, pokonując ją w trzech setach. Następnie w ćwierćfinale, również bez straty seta, wygrały spotkanie z BKS Bostik Bielsko-Biała. Kończąc jeden z setów wygraną do 9! W półfinale Grot Budowlane Łódź zmierzą się z wiceliderem TauronLigi, z zespołem znajdując się w najlepszej piątce Ligi Mistrzyń, ekipą Developres BELLA DOLINA Rzeszów. Spotkanie rozegrane zostanie w sobotę, 26 marca o godzinie 14:45.

- Myślę, że zespół z Rzeszowa może być w zasięgu naszej ręki. Wydaje mi się, że łatwiej w jednym meczu sprawić niespodziankę niż np. gdyby to była seria trzech spotkań w play-offach. Możemy mieć duże szanse w spotkaniu półfinałowym Tauron Pucharu Polski – powiedziała Monika Fedusio.

To nie pierwszy raz, gdy Grot Budowlani znajdują się w tym zaszczytnym gronie. Tegoroczny występ w final four Pucharu Polski będzie siódmym w przeciągu ostatnich ośmiu lat! W swojej gablocie łodzianki mają dwa trofea. Jedno wygrane w debiutanckim sezonie, w 2010 roku, pokonując nieistniejący już zespół z Muszyny oraz drugie, zdobyte w finałowym, derbowym pojedynku w 2018 roku. Ponadto w finale nasz zespół grał aż cztery razy.

Developres BELLA DOLINA Rzeszów po raz czwarty zagra w turnieju finałowym Pucharu Polski, E.Leclerc Moya Radomka Radom po raz trzeci, a zespół IŁ Capital Legionovia Legionowo po raz drugi.

Sponsorzy tytularni

Sponsorzy główni

Partnerzy techniczni