Jutro wielki finał Orlen Ligi!

Autor: Redakcja Budowlani

Jutro zagramy drugi mecz o złoty medal Orlen Ligi. W Azoty Arenie w Szczecinie zmierzymy się z trzykrotnymi mistrzyniami Polski, zespołem Chemika Police. Początek finału o godzinie 20:30. Transmisję tego pojedynku przeprowadzi Polsat Sport.

Pierwszy mecz finałowy rozgrywany w łódzkiej Atlas Arenie wygrały policzanki 3:0, a statuetkę MVP otrzymała atakująca rywalek, Katarzyna Zaroślińska. Mimo wysokiej porażki, nadal mamy szansę na złoto. Jeśli uda nam się wygrać 3:0 lub 3:1, zostanie rozegrany złoty set, który zadecyduje o ostatecznym wyniku finałowej rywalizacji.

Dotychczas siatkarki Grot Budowlanych Łódź z Chemikiem spotykały się trzykrotnie w tym sezonie. Dwa razy w fazie zasadniczej, a także w finale Pucharu Polski. Dotychczasowy bilans zwycięstw przemawia za policzankami, które wygrały 2 z 3 meczów.  W pojedynku zwyciężyły nasze rywalki 3:0, a MVP otrzymała Katarzyna Zaroślińska. W Zielonej Górze w walce o Puchar Polski łodzianki również musiały uznać wyższość Chemika, który wygrał bez starty seta. Nie należy zapominać o ostatniej potyczce obu zespołów w Łodzi, gdzie górą były nasze zawodniczki. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Budowlanych 3:1, a najlepszą zawodniczką została Kaja Grobelna. Nasz zespół przerwał passę wygranych spotkań policzanek. Jako pierwsza drużyna w Orlen Lidze pokonaliśmy podopieczne Jakuba Głuszaka.

Liczymy na Wasze wsparcie, zarówno w Szczecinie, jak i przed telewizorami!