Jutro zaczynamy batalię o złoto!

Autor: Redakcja Budowlani

Jutro zaczynamy batalię o złoto!

Już jutro zagramy pierwszy mecz o złoty medal w Orlen Lidze. W łódzkiej Atlas Arenie zmierzymy się z obrończyniami tytułu Mistrza Polski, zespołem Chemika Police. Początek spotkania o godzinie 20:30. Transmisję tego pojedynku przeprowadzi Polsat Sport.

Już jutro zagramy pierwszy mecz o złoty medal w Orlen Lidze. W łódzkiej Atlas Arenie zmierzymy się z obrończyniami tytułu Mistrza Polski, zespołem Chemika Police. Początek spotkania o godzinie 20:30. Transmisję tego pojedynku przeprowadzi Polsat Sport.

 

Siatkarki Grot Budowlanych Łódź z policzankami spotykały się trzykrotnie w tym sezonie. Dwa razy w fazie zasadniczej, a także w finale Pucharu Polski. Dotychczasowy bilans zwycięstw przemawia za Chemikiem, który wygrał 2 z 3 meczów.  W pierwszym meczu zwyciężyły nasze rywalki 3:0, a MVP otrzymała Katarzyna Zaroślińska. W Zielonej Górze w walce o Puchar Polski łodzianki  również musiały uznać wyższość Chemika, który wygrał bez starty seta. Nie należy zapominać o ostatniej potyczce obu zespołów w Łodzi, gdzie górą były nasze zawodniczki. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Budowlanych 3:1, a najlepszą zawodniczką została Kaja Grobelna. Nasz zespół przerwał passę wygranych spotkań policzanek. Jako pierwsza drużyna w Orlen Lidze pokonaliśmy podopieczne Jakuba Głuszaka.

 

W półfinałach podopieczne Błażeja Krzyształowicza dwukrotnie pokonały Impel Wrocław, u siebie 3:1, a na wyjeździe 3:2. W obu spotkaniach tytuł dla najlepszej zawodniczki trafiał w ręce naszej atakującej, Kai Grobelnej. Z kolei siatkarki Chemika Police mierzyły się z Developresem SkyRes Rzeszów. Oba mecze 3:0 zwyciężyły obrończynie tytułu, a MVP zostały kolejno, Joanna Wołosz i Aleksandra Jagieło.

 

Po fazie zasadniczej pierwsze miejsce utrzymał Chemik Police ze zdobyczą 67 punktów. Siatkarki Grot Budowlanych Łódź zajęły trzecią lokatę, ze stratą 5 punktów do liderek tabeli Orlen Ligi. W klasyfikacjach indywidualnych nasze zawodniczki utrzymały wysokie pozycje. Kaja Grobelna jest obecnie najlepszą punktującą, atakującą oraz ma na swoim koncie najwięcej statuetek MVP (12). Na przyjęciu pierwsze miejsce zajmuje Heike Beier, a na środku druga jest nasza kapitan, Sylwia Pycia.

 

W piątek liczymy na wsparcie naszych Kibiców! To ostatni mecz w Atlas Arenie w sezonie 2016/2017.

 

Bilety można nabyć w biurze klubu w Atlas Arenie na poziomie 0, wejście nr 3, lokal 44 w czwartek i piątek od godz. 9 do 18 lub godzinę przed meczem w kasie przy wejściu nr 1.

 

Bilety:

 

Normalny – 20 zł

Ulgowy – 12 zł

Zaproszenie VIP – 50 zł

 

Bilety ulgowe przysługują uczniom i studentom do 26 roku życia oraz emerytom i rencistom za okazaniem ważnej legitymacji. Dzieci do lat 7 wchodzą za darmo.

 

Razem po medal dla Łodzi!

 

 

 

 

 

Emilia Rybińska

Zdjęcie: Katarzyna Kozłowska

Sponsorzy tytularni

Sponsorzy główni

Partnerzy techniczni