Katarzyna Ciesielska: Bardzo chcemy, żeby było lepiej

Autor: Redakcja Budowlani

Katarzyna Ciesielska: Bardzo chcemy, żeby było lepiej

 

 

Mogę zapewnić, że bardzo chcemy pomóc naszemu nowemu trenerowi Maciejowi Kosmolowi w udanym debiucie w ekstraklasie – mówi libero łódzkiej drużyny siatkarek Budowlanych, Katarzyna Ciesielska.

Poziom gry siatkarek Budowlanych nie odzwierciedla potencjału sportowego, jakim dysponuje ten zespół – powiedział nam jeden z najbardziej doświadczonych szkoleniowców w tej dyscyplinie sportowej. – Konieczna jest zmiana trenera.

Kiedy przekazaliśmy wówczas tę opinię niektórym zawodniczkom Budowlanych, były odmiennego zdania. Chwaliły trenera Mauro Masacciego za wzorcowy warsztat pracy szkoleniowej, za zaangażowanie i utrzymywanie dobrej atmosfery w drużynie.

I pod tą opinią moich koleżanek podpisuję się obiema rękami – mówi Katarzyna Ciesielska, libero Budowlanych, związana z łódzką drużyną od samego początku.

Skoro wszystko było tak bardzo OK, to czym tłumaczyć, że w tym sezonie spisujecie się przeciętnie?

Rozmawiałyśmy o tym w drużynie, starałyśmy się, proszę mi wierzyć, w każdym meczu dawać z siebie wszystko, na co nas stać, ale efekty, co z przykrością przyznaję, są poniżej naszych oczekiwań.

Myśli pani, że zmiana trenera na mniej doświadczonego Macieja Kosmola coś zmieni?

Trzeba mieć taką nadzieję. Bardzo chcemy, żeby było lepiej. Większość z nas bardzo dobrze zna Maćka, który pracuje z nami od dwóch lat. Do tej pory był naszym statystykiem i taką też rolę pełnił w sztabie szkoleniowym reprezentacji Polski jako asystent selekcjonerów PZPS Raula Lozano, Jerzego Matlaka i Alojzego Świderka. Często też bardzo aktywnie uczestniczył w naszych treningach. Wiem też, że samodzielnie, jako trener, prowadził II-ligowy zespół Sparty Warszawa. Zaledwie 30-letni nasz nowy trener zna zresztą siatkówkę od podszewki. Był, jeszcze nie tak dawno, cenionym zawodnikiem.

Czyli zmiana trenera wyjdzie siatkarkom Budowlanych na dobre?
Mogę zapewnić, że bardzo chcemy mu pomóc w udanym debiucie w ekstraklasie. Czy tak będzie, przekonamy się po meczu PlusLigi z Aluprofem Bielsko-Biała, który rozegramy w Łodzi za tydzień. To dla nas ważny mecz także z innego powodu. Musimy po nim zachować szóste miejsce w tabeli.

 

Źródło: Express Ilustrowany

Sponsorzy tytularni

Sponsorzy główni

Partnerzy techniczni