Kolacja z mistrzem

Autor: Redakcja Budowlani

Kolacja z mistrzem

Już w najbliższą sobotę wieczorem zapraszamy do łódzkiego Pałacu Sportu na spotkanie z najlepszą w kraju drużyną siatkówki kobiecej.

Już w najbliższą sobotę wieczorem zapraszamy do łódzkiego Pałacu Sportu na spotkanie z najlepszą w kraju drużyną siatkówki kobiecej.

Nie będzie to jednak zwykłe spotkanie, o nie! Nie będzie radosnych rozmów, uśmiechów, uścisków. W zamian, tych, którzy przybędą do Hali MOSiR czeka… prawdziwa wojna!

Muszynianka Fakro Muszyna jest aktualnym mistrzem kraju i liderem PlusLigi Kobiet. W pierwszej rundzie podopieczne Bogdana Serwińskiego wygrały z Budowlanymi Łódź 3:0. Duże kontrowersje wzbudziła końcówka pierwszego seta tamtego spotkania, kiedy to błędna decyzja arbitra pozbawiła nasze zawodniczki szansy na wygranie tej partii i lepsze wejście w cały mecz. Podłamane Budowlane dwa kolejne sety przegrały już wyraźnie.

Teraz pora na rewanż. Łodzianki nie raz pokazywały w starciach z Muszynianką, że potrafią prezentować siatkówkę na najwyższym poziomie. W zeszłym sezonie w fazie zasadniczej przegrały z mistrzyniami dopiero po tie-breaku. Największy triumf w starciach z „mineralnymi" nasze zawodniczki odniosły w 2010 roku. Wtedy to w finale rozgrywek o Puchar Polski pokonały rywalki 3:1 i odniosły największy sukces w historii klubu zdobywając niezwykle cenne trofeum.

Po niespełna dwóch latach przyszła w końcu pora na kolejne zwycięstwo. Łódzka drużyna to ekipa kompletna. Za atak odpowiedzialne są była (Joanna Mirek) i obecna  reprezentantka Polski (Anita Kwiatkowska) wspierane przez młodą, ale już okrzykniętą gwiazdą PlusLigi Kobiet Belgijkę Helene Rousseaux. W obronie bardzo dobrze radzi sobie pozyskana nie dawno Matea Ikić, która wspólnie z libero Katarzyną Ciesielską odpowiada za to by jak najmniej piłek wpadło w boisko Budowlanych. Środek to mieszanka rutyny, energii, skoczności i niesamowitej woli walki. Kasia Mróz, Dominika Golec i Luana de Paula w każdej konfiguracji stanowią barierę bardzo trudną do przełamania. Całość spajają dwie wysokiej klasy rozgrywające (Ana Grbac i Marta Wójcik), z których każda jest w stanie odmienić losy spotkania. Młode, utalentowane przyjmujące Ewelina Mikołajewska i Katarzyna Bryda swoimi wejściami potrafią pokrzyżować szyki najmocniejszych rywali.

Tak skomponowany zespół dowodzony przez Mauro Masacciego w najbliższą sobotę stawi czoła międzynarodowemu gwiazdozbiorowi mającemu w swoich szeregach zawodniczki pokroju Anny Werblińskiej, Deby Stam-Pilon i Vesny Djurisic. Muszyniankę da się jednak pokonać. W lidze przegrała już 3 spotkania w tym sezonie. W minioną środę uległa Dynamu Moskwa w meczu grupowym Ligi Mistrzyń. Rywalki mają więc słabsze strony. Sztab Budowlanych, ale i same zawodniczki czeka więc wiele pracy już przed spotkaniem. Zapowiada się zatem niezwykle emocjonujące widowisko.

Na trybunach zapewne bój na doping stoczą fani obu ekip. W sobotę każdy kibic łódzkiej ekipy będzie ważny! Widzimy się zatem na Hali MOSiR przy ul. Skorupki 21. Od godziny 18:00 zaczynamy operację: bij mistrza! Wszelkie posiłki mile widziane ;)

Marcin Olczyk

Sponsorzy tytularni

Sponsorzy główni

Partnerzy techniczni