Kolejna reprezentantka Polski dołącza do Grot Budowlanych Łódź!

Autor: Redakcja Budowlani

Kolejna reprezentantka Polski dołącza do Grot Budowlanych Łódź!

Urodzona 10 kwietnia 2002 roku w Łodzi, grająca na pozycji rozgrywającej, Martyna Łazowska w przyszłym sezonie wystąpi w barwach Grot Budowlanych Łódź.

Urodzona 10 kwietnia 2002 roku w Łodzi, grająca na pozycji rozgrywającej, Martyna Łazowska w przyszłym sezonie wystąpi w barwach Grot Budowlanych Łódź.

Swoje pierwsze siatkarskie kroki stawiała w zespole MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki pod okiem trenera Krzysztofa Filipowicza. W 2017 roku przeniosła się do Szczyrku i tam rozpoczęła edukację w trzeciej klasie gimnazjum oraz treningi w elitarnej Szkole Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej im. Agaty Mróz-Olszewskiej. W tym roku Martyna stanie się absolwentką SMS-u. Młoda rozgrywająca szybko zyskała uznanie w oczach trenera Jacka Nawrockiego i otrzymała powołanie na zgrupowanie seniorskiej reprezentacji Polski. Nie jest to jednak pierwszy sezon Martyny w biało-czerwonych barwach. Dotychczas otrzymywała powołania na zgrupowania swoich kategorii wiekowych, a w ubiegłym roku, mając osiemnaście lat, zadebiutowała w seniorskiej kadrze podczas meczu towarzyskiego ze Szwajcarią. Debiut był niezwykle udany, ponieważ zakończony zwycięstwem. Polki pokonały Szwajcarki 3:1, a w kolejnym meczu 3:2.

Wraz z MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki wywalczyła srebrny medal mistrzostw Polski Młodziczek w 2016 roku oraz srebrny medal Mistrzostw Polski Kadetek w 2018.

- Zespół Grot Budowlanych Łódź pozostawał w moim zainteresowaniu od dawna, a na wybór tego zespołu złożyło się wiele elementów, zarówno związanych  z grą w siatkówkę, jak i tych rodzinnych. Cieszę się, że w następnym sezonie będę mogła zagrać w barwach Grot Budowlanych Łódź! Chciałabym zdobyte dotychczasowe umiejętności wykorzystać na jak najefektywniejszą grę w  drużynie, czerpiąc przy tym naukę i doświadczenie. To dla mnie wyróżnienie, jako młodej zawodniczki wkraczającej w klimat seniorskiej siatkówki. Mam nadzieję, że przyszły sezon przyniesie nam dużo pozytywnych emocji i wrażeń – powiedziała nowa rozgrywająca, Martyna Łazowska.

- Martyna jest utalentowaną siatkarką. Mimo młodego wieku już otrzymała powołanie do kadry seniorek. Idealnie wpisuje się w nasz projekt „Młoda Polska". Mam nadzieję, że razem z Julką Nowicką stworzą doskonały duet rozgrywających w naszym zespole. Cieszę się, że debiut Martyny w najwyższej polskiej lidze będzie miał miejsce w Łodzi i w barwach Grot Budowlanych. Martyna jest kolejną zawodniczką w naszym zespole, która pochodzi z regionu łódzkiego  – powiedział Marcin Chudzik.

 

Skład Grot Budowlanych Łódź na sezon 2021/2022:

Atakujące:

Rozgrywające: Martyna Łazowska

Środkowe: Weronika Centka, Małgorzata Lisiak

Przyjmujące: Paulina Damaske, Monika Fedusio, Zuzanna Górecka

Libero:

Sponsorzy tytularni

Sponsorzy główni

Partnerzy techniczni