Konferencja Budowlanych Łódź - Musimy stworzyć drużynę

Autor: Redakcja Budowlani

Konferencja Budowlanych Łódź - Musimy stworzyć drużynę

 

 

3 sierpnia o godzinie 16:30 w Atlas Arenie odbyła się konferencja prasowa Budowlanych Łódź. Podczas tego spotkania dowiedzieliśmy się gdzie będą odbywały się najbliższe mecze. Jakie plany ma nasza drużyna na sezon 2012/2013? Zapraszamy do przeczytania zapisu konferencji.

 

Współpraca Budowlanych Łódź z Atlas Areną

Marcin Chudzik: Bardzo się cieszę, że treningi już się rozpoczęły, że sezon po woli rusza. Dzisiaj udało nam się już skompletować skład. Mamy dwunastą zawodniczkę, którą jest Luz Delfines Melendez pochodząca z Wenezueli. Można powiedzieć, że staramy się troszkę podwyższyć nasz zespół. Będzie ona najwyższą siatkarką w drużynie, mierzy 193cm. Jest to młoda, perspektywiczna zawodniczka, mająca 21 lat. Niestety dołączy do nas dopiero 10 września. Powodem tego jest turniej panamerykański, w którym bierze udział wraz ze swoją reprezentacją. Turniej ten odbędzie się w dniach 1-9 września w Brazylii.
Drugą zawodniczką, która dołączy do zespołu później jest Courtney Thompson, która reprezentuje Stany Zjednoczone na Igrzyskach w Londynie. Mamy nadzieje, że uda jej się zdobyć medal, najlepiej złoty! Oczywiście wszyscy jej tego życzymy.
Chciałbym powiedzieć, że dzięki uprzejmości władz miasta oraz Atlas Areny, będziemy mogli trenować na tym obiekcie. Rozegramy tutaj na pewno dwa pierwsze mecze. Inauguracja nastąpi 12 października o godzinie 18:00. Zagramy z BKS-em Bielsko-Biała. To będzie już druga kolejka sezonu 2012/2013. Pierwszą rozegramy na wyjeździe w Dąbrowie Górniczej. Spotkanie to odbędzie się tydzień wcześniej.
Jeżeli chodzi o tegoroczny budżet zespołu będzie on wynosił trzy miliony złotych. Jest to niestety jeden z niższych budżetów w lidze. Na pewno nie dorównujemy finansowo drużynom z pierwszej piątki, takim jak zespół z Muszyny, Dąbrowy Górniczej, Bielsko-Białej czy z Sopotu. Dlatego też budowanie naszej drużyny trwało może dość długo. Wspólnie z trenerem Maciejem Kosmolem staraliśmy się zbudować zespół, który będzie stanowił kolektyw. Myślę, że są to dziewczyny, które będą w stanie naprawdę coś pokazać.
Bardzo chciałbym podziękować sponsorom tym już obecnym czyli: Urzędowi Miasta Łodzi,  ZPM GROT, Mosty Łódź, Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej Sierpc, Termy Uniejów, Centrum Elektryczne „Ania" z Torunia. Trwają jeszcze rozmowy z dwiema firmami. Jesteśmy bliscy finalizacji ustaleń, także na koszulkach zawodniczek pojawią się jeszcze dodatkowe loga sponsorów.

 

Prezes Atlas Areny Krzysztof Maciaszczyk: Bardzo się cieszę, że zwiększymy ilość wydarzeń sportowych na naszym obiekcie. Myślę, że ta hala powinna służyć temu sportowi. W zeszłym roku wydarzenia sportowe odbywające się w Atlas Arenie stanowiły 50% wszystkich imprez na tym obiekcie. W tym roku myślę, że przebijemy ten wynik. Przed wszystkim dzięki temu, że Budowlani skorzystali z naszego zaproszenia i będą trenować na naszej hali, jak również rozgrywać przynajmniej część meczy. Niestety nie uda się rozgrać całej rundy u nas, ponieważ właściciel obiektu wymaga również od nas generowania odpowiednich przychodów. Niemniej jednak to porozumienie jest ważnym krokiem w kierunku nadania hali sportowego charakteru. 

 

Maciej Kosmol: Cieszymy się, że jesteśmy tutaj, w Atlas Arenie. Obiekt jest nowoczesny, spełnia nasze wszystkie oczekiwania. Dlatego jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, że możemy tutaj trenować. Mamy tak naprawdę całkiem nową drużynę. Trudno więc jeszcze mówić o jakiś konkretnych oczekiwaniach i celach jakie postawimy przed drużyną. Na pewno chcemy poprawić wynik z poprzedniego roku, ale o takich ostatecznych celach porozmawiamy we wrześniu, ponieważ wtedy cała drużyna pojawi się na treningu. Musimy przez te dwa miesiące przygotowań zgrać się, poznać się i ciężko popracować żeby osiągnąć sukces.

 

Budowlani Łódź czarnym koniem sezonu 2012/2013?

Maciej Kosmol: Wspólnie z prezesem udało nam się zaprosić do gry w Budowlanych Łódź konkretne zawodniczki, takie zawodniczki, które chcieliśmy. To nie jest tak, że nie mieliśmy innego wyboru, po prostu, każdą z tych zawodniczek widzieliśmy w naszym zespole. Uważamy, że to będzie mocna drużyna. Oczywiście zobaczymy jak te dwanaście zawodniczek będzie współpracowało ze sobą, bo to jest tak naprawdę najważniejsze. Każda z nich jest bardzo dobrą siatkarką. Muszą teraz tylko stworzyć drużynę. Musimy my stworzyć drużynę, która będzie spełniała oczekiwania wszystkich kibiców, państwa (dziennikarzy) i nasze.

 

Ograniczenia finansowe

Maciej Kosmol: Tak jak wcześniej powiedział prezes budżet mamy ograniczony. Także nad niektórymi transferami w ogóle się nie zastanawialiśmy, ponieważ nie stać nas, aby siadać do rozmów z niektórymi zawodniczkami.

 

Transfery w PlusLidze kobiet

Maciej Kosmol: Na pewno przyszło do PlusLigi sporo zawodniczek z nazwiskami. Dla mnie osobiście, przynajmniej na papierze, najsilniejszy będzie zespół z Dąbrowy Górniczej, który ma bardzo wyrównany, ustabilizowany skład. Nie można też zapomnieć oczywiście o Muszynie i o Sopocie. Jak również o Wrocławiu, który poczynił poważne wzmocnienia w tym roku. Zobaczymy jak to wszystko ułoży się w sezonie.

 

Nowa środkowa Budowlanych o drużynie i rozgrywkach

Sylwia Pycia: Nie jesteśmy jeszcze w pełnym składzie. Nie widziałam jeszcze w akcji dziewczyn z zagranicy, które do nas dopiero dołączą. Nie jestem w stanie ocenić naszej siły na dzień dzisiejszy. W porównaniu do zespołów, które wymienił prezes, przyznaje, że poczyniły one konkretne transfery. Mam nadzieje, że będziemy w stanie toczyć z nimi równą walkę.

 

Ocena rozgrywającej Courtney Thompson

Sylwia Pycia: Niestety nie widziałam. Fakt, że wygrała walkę o miejsce w składzie reprezentacji z Alicią Glass, świadczy o tym, że jest to dobra rozgrywająca. Myślę, że będzie naszym poważnym wzmocnieniem.

 

Courtney Thompson, Luz Delfines Melendez – wielkie nieobecne

Maciej Kosmol: Na pewno nie jest to super komfortowa sytuacja dla drużyny, że nie jest w komplecie. Będzie mniej czasu na to by te zawodniczki mogły się zgrać z resztą zespołu. Ale cieszymy się, że jedna i druga grają w swoich reprezentacjach. Cieszymy się, że Courtney Thompson jest na igrzyskach. Taki jest sport. Jeżeli chce się mieć te lepsze zawodniczki to trzeba się przyzwyczaić do tego, że  występują również z reprezentacją.

 

Courtney Thompson w Budowlanych Łódź

Marcin Chudzik: Kiedy Maciek znalazł Courtney Thompson i nawiązaliśmy z nią kontakt, to jeszcze nikt nie wiedział, że będzie ona na Igrzyskach w Londynie. Była ona, z tego co pamiętam, piątą rozgrywającą Stanów Zjednoczonych.Ostatnio grała w lidze portorykańskiej, w rozgrywkach uniwersyteckich. Courtney Thompson chciała grać w Europie, pokazać się. Pieniądze nie były tutaj kluczowe. Wartość tej zawodniczki wzrosła dopiero teraz.

 

Marta Wójcik czy Courtney Thompson – która pierwszą rozgrywającą?

Maciej Kosmol: Co będzie w trakcie sezonu, trudno mi powiedzieć. Na pewno Marta jest w tej komfortowej sytuacji, że będzie się dłużej zgrywać z większością zespołu. To, że CourtneyThompson jest na Igrzyskach , naprawdę nie oznacza, że już jest z góry pierwszą rozgrywającą Budowlanych Łódź. Na pewno gdy wróci z Igrzysk będzie miała troszkę przerwy, później zacznie trenować z zespołem. Budowaliśmy zespół, tak jak konkretnie chcieliśmy. Chcieliśmy żeby Marta Wójcik została, ponieważ jest bardzo dobrą rozgrywającą. I na nią też bardzo liczymy. Nie można powiedzieć w tej chwili czy Marta Wójcik czy Courtney Thompson będzie pierwszą rozgrywającą.

 

Sparingi, turnieje

Marcin Chudzik: Po raz pierwszy drużynę Budowlanych Łódź będzie można zobaczyć 8 września podczas jarmarku wojewódzkiego, rozegramy wtedy mecz. Niestety jeszcze nie znamy przeciwnika. W sierpniu jedziemy na tygodniowe zgrupowanie do Zakopanego, a 10-15 września jedziemy do Spały. 16-17 września rozegramy turniej w Legionowie.

 

Mecz Budowlani Łódź kontra Skra Bełchatów?

Marcin Chudzik: Bardzo ciężko dograć terminy. Skra Bełchatów też ma kilka turniejów ustalonych wcześniej. Trenera Nawrockiego aktualnie nie ma, przebywa teraz z reprezentacją juniorów. Ten mecz na pewno mamy w planach. Powstał, kiedyś taki pomysł, żeby dziewczyny zagrały z chłopakami. Myślę, że jeżeli uda się dograć terminy to możemy zorganizować taki mecz. Być może tutaj, w Atlas Arenie? Myślę, że takie spotkanie cieszyłoby się dużym zainteresowaniem publiczności. Zobaczymy. Pomysł cały czas jest.

 

Oficjalna nazwa klubu

Marcin Chudzik: Drużyna do rozgrywek została zgłoszona jako Budowlani Łódź. Nazwa spółki jest wciąż Organika Budowlani Łódź. Być może trzon Organika zastąpi inny sponsor. Na pewno do końca sierpnia rozmowy się zakończą. Wtedy przekonamy się czy będzie to sponsor tytularny czy tylko sponsor główny.

 

Sztab szkoleniowy

Marcin Chudzik: Chciałbym państwa poinformować o tym, że statystykiem drużyny został Jakub Głuszak, drugim trenerem jest Alessandro Lodi, będzie on odpowiedzialny głównie za przygotowanie fizyczne naszych zawodniczek, a fizjoterapeutom jest Michał Saganowski. 

 

 

Tekst - Agnieszka Rutkowska

Zdjęcie - Olga Kabała

Sponsorzy tytularni

Sponsorzy główni

Partnerzy techniczni