Krok od awansu. Przed meczem rewanżowym w 1/16 CEV Cup

Autor: Redakcja Budowlani

Krok od awansu. Przed meczem rewanżowym w 1/16 CEV Cup

We wtorek przed południem, Grot Budowlani Łódź z lotniska Okęcie w Warszawie wylecą do Bukaresztu, gdzie dzień później rozegrają rewanżowe spotkanie z brązowym medalistą Rumunii - C.S.O. Voluntari.

W pierwszym meczu podopieczne Macieja Biernata nie dały rywalkom cienia szansy i pewnie wygrały pojedynek w Łodzi 3:0, do 21, 16 i 11 punktów. Najskuteczniejszymi siatkarkami na boisku były Monika Fedusio (18 pkt), Melis Durul (16 pkt) oraz Judyta Gawlak (14 pkt). Świetnym przyjęciem mogła pochwalić się nasza libero Justyna Łysiak, która spotkanie zakończyła z 82% skuteczności w tym elemencie.

W Łodzi zabrakło dwóch podstawowych zawodniczek grających na przyjęciu Voluntarii - Rosjanki Eli Uattara oraz Kubanki Elisabeth Campos Vicet.

Judyta Gawlak: Na wyjeździe gra się zawsze trudniej. Nie wiemy jak wygląda tam atmosfera, czy przychodzi wielu kibiców. Wiemy, że dobrze grają mecze ligowe u siebie. Nie nastawiamy się na łatwy mecz. Myślę, że będzie trudno i o wiele trudniej niż u nas.

Justyna Łysiak: Czeka nas rewanż w Rumunii i na pewno będziemy się mocno nastawiać, ponieważ chcemy awansować do kolejnej rundy. Bardzo cieszymy się, że możemy reprezentować Łódź w rozgrywkach europejskich. Dla wielu z nas są to dodatkowe emocje. Tak jak ja, nie miałam okazji grać na arenie międzynarodowej w rozgrywkach klubowych.

Już tylko krok dzieli nasze zawodniczki od awansu do 1/8 Pucharu CEV. Na zwycięzcę pary Budowlani-Voluntari czeka zespół CV Gran Canaria.


 

Rewanż

C.S.O. Voluntari - Grot Budowlani Łódź

21.12 (środa) 16:00 (godzina czasu polskiego)

Relacja oraz statystyki: CEV

Sponsorzy tytularni

Sponsorzy główni

Partnerzy techniczni