Krystian Pachliński: To ogromne wyróżnienie być w sztabie reprezentacji Polski

Autor: Redakcja

Krystian Pachliński: To ogromne wyróżnienie być w sztabie reprezentacji Polski

W sztabie reprezentacji Polski siatkarek, trenerem współpracującym jest Krystian Pachliński - drugi trener Grot Budowlanych. O powołaniu do kadry, współpracy z Włochem oraz Lidze Narodów przeczytacie w poniższym wywiadzie.

- Czuję się bardzo dobrze! To ogromne wyróżnienie być w sztabie reprezentacji Polski. Byłem bardzo szczęśliwy, kiedy odebrałem telefon od trenera Lavariniego - skomentował powołanie do kadry asystent Macieja Biernata, Krystian Pachliński.

Liga Narodów jest pierwszym turniejem biało-czerwonych pod wodzą Stefano Lavariniego. Jak układa się współpraca z włoskim szkoleniowcem?

- Wszystko zmierza w dobrym kierunku. Nie mieliśmy zbyt wiele czasu przed startem VNL, żeby dobrze się poznać. Dużo rozmawiamy, wymieniamy spostrzeżenia. Spędzamy dużo czasu razem jako sztab, aby zrozumieć siebie nawzajem i komunikować się jak najlepiej to możliwe. Każdy dzień to nowe doświadczenia. Im więcej takich doświadczeń, tym lepsza współpraca.

Kadrowiczki mają za sobą pierwszy turniej Ligi Narodów. Trzy zwycięstwa i jedna porażka - to bardzo dobry wynik. Jak podsumujesz ten etap?

- Jesteśmy zadowoleni z wyników pierwszej rundy. Mamy za sobą cztery oficjalne mecze, które dały nam już kilka informacji - co funkcjonuje dobrze, a jakie elementy należy poprawić, żeby nasza gra wyglądała lepiej. Na ocenę i podsumowania przyjdzie jeszcze czas. Przed nami druga runda VNL, tutaj skoncentrowana jest nasza uwaga.

W tym sezonie reprezentacyjnym, doszedł element podróży w VNL.

- Zmiana czasu, kilkunastogodzinne podróże, przesiadki - to wszystko nie należy do łatwych i przyjemnych rzeczy. Po turnieju w USA, polecieliśmy do Korei, aby tam przygotowywać się do kolejnego etapu Ligi Narodów na Filipinach. To pozwoliło zminimalizować liczbę lotów i zmiany stref czasowych. Na pewno plusem jest możliwość dotknięcia nowej kultury, spróbowania innej kuchni czy poznanie nowych ludzi.

Co może okazać się kluczowym elementem w grze naszej reprezentacji w drugiej rundzie VNL?

- Szukamy najlepszych możliwych rozwiązań jeśli chodzi o ustawienie, by móc rywalizować na najwyższym poziomie. Dwa najbliższe mecze zagramy z drużynami azjatyckimi. Ich styl grania jest specyficzny, mocno różni się od europejskiego. Uważam, że cierpliwość będzie kluczowa w tej rywalizacji.

Sponsorzy tytularni

Sponsorzy główni

Partnerzy techniczni