Kto zostanie nowym trenerem Grot Budowlanych Łódź?

Autor: Redakcja Budowlani

Kto zostanie nowym trenerem Grot Budowlanych Łódź?

Zapraszamy do przeczytania krótkiego wywiadu z prezesem Marcinem Chudzikiem. Rozmowa dotyczyła poszukiwań przyszłego trenera Grot Budowlanych Łódź.

Zapraszamy do przeczytania krótkiego wywiadu z prezesem Marcinem Chudzikiem. Rozmowa dotyczyła poszukiwań przyszłego trenera Grot Budowlanych Łódź.

 

Agnieszka Rutkowska: Wiemy już, że w przyszłym sezonie Błażej Krzyształowicz nie będzie trenerem Grot Budowlanych Łódź. Osiem lat wspólnej współpracy zostanie zakończone, a wraz z nim jakiś pewien etap.

Marcin Chudzik: Tak, to prawda. Przez te osiem lat zrobiliśmy wspólnie bardzo wiele i osiągnęliśmy wiele sukcesów. Pierwszy medal dla naszego klubu oraz pierwszy medal dla Łodzi po 28 latach! To były piękne chwile. Z pewnością odejście Błażeja, to zamknięcie jakiegoś etapu i nie będzie łatwo go zastąpić.

Czy to prawda, że po ogłoszeniu informacji o tym, że Błażej Krzyształowicz zdecydował się na ofertę z Rosji i opuścić nasz zespół, spłynęła do naszego klubu fala ofert?

- Tak, to prawda. Jest bardzo duże zainteresowanie objęciem stanowiska pierwszego trenera w naszym klubie. Mogę nawet powiedzieć, że mamy zdumiewająco dużo ofert.

Czy może prezes zdradzić jakie nazwiska pojawiły się wśród kandydatów lub chociaż ich narodowości?

- Jeśli chodzi o kandydatów z Polski to jest ich dziesięciu. Mamy oferty od trenerów narodowości holenderskiej, serbskiej, tureckiej, brazylijskiej, bułgarskiej oraz włoskiej. Mogę zdradzić, że jednym z Włochów, który złożył nam ofertę jest Carlo Parisi. Myślę, że tego nazwiska fanom siatkówki nie trzeba przedstawiać. Ponadto są nazwiska dobrze znane w TauronLidze takie jak Cuccarini czy Micelli. 

Jaki powinien być przyszły trener Grot Budowlanych Łódź? Kogo szukamy?

- Trener, który będzie prowadził siatkarki w naszym klubie musi mieć świadomość, że będzie prowadził zawodniczki „młodej Polski", które powinny stanowić o sile reprezentacji naszego kraju. Szukamy szkoleniowca, który będzie potrafił poprowadzić młode, zdolne siatkarki.

Kiedy poznamy nazwisko nowego trenera?

- Nie spieszymy się z podjęciem decyzji, bo musi być ona rozsądna i przemyślana. Jednak czasu do rozpoczęcia pierwszych zmagań mamy niewiele, ponieważ już z końcem lipca weźmiemy udział w zmaganiach na plaży. Cierpliwości, a niebawem poznamy nowe nazwisko.

Sponsorzy tytularni

Sponsorzy główni

Partnerzy techniczni