Liczbowe podsumowanie sezonu

Autor: Redakcja Budowlani

Liczbowe podsumowanie sezonu

Początek sezonu 2022/23 nie należał do najłatwiejszych i mało kto spodziewał się happy endu. Drużyna prowadzona przez Macieja Biernata choć do fazy play-off przystąpiła z szóstego miejsca, wyeliminowała w ćwierćfinale mistrzynie Polski a rywalizację w TAURON Lidze zakończyła na podium. Zobaczmy jak w liczbach prezentowały się Grot Budowlane.

Co ciekawe, aż w trzech rankingach niebiesko-biało-czerwone zajęły pierwsze miejsce. Na swoim koncie zapisały 4705 wymian łącznie wyprzedzając bielszczanki - 4536 wymian i łksianki - 4435 wymian. Ostatni w zestawieniu uplasował się zespół ROLESKI GRUPA AZOTY Tarnów - 3326 wymian.

Grot Budowlane Łódź spędziły spośród wszystkich drużyn TAURON Ligi najwięcej czasu na parkiecie - 48 godzin i 39 minut. Tuż za zespołem Macieja Biernata znalazł się BKS BOSTIK 46 godzin i 40 minut, a trzeci ponownie był ŁKS Commercecon Łódź - 45 godzin i 5 minut.

Przez cały sezon transmitowano w telewizji 84 meczów, z czego 22 spotkania z udziałem Grot Budowlanych Łódź, co jest najlepszym wynikiem w lidze. Po 18 transmisji miały Developres BELLA DOLINA Rzeszów i ŁKS Commercecon Łódź.

W zestawieniu ujęto tylko mecze rozgrywane w ramach TAURON Ligi. Grot Budowlane Łódź w minionym sezonie rozegrały jeszcze trzy spotkania w Pucharze Polski oraz osiem meczów w Pucharze CEV, w którym dotarły do ćwierćfinału.

Sponsorzy tytularni

Sponsorzy główni

Partnerzy techniczni