LM: Już we wtorek rewanż z drużyną Igor Gorgonzola Novara

Autor: Redakcja Budowlani

LM: Już we wtorek rewanż z drużyną Igor Gorgonzola Novara

Już we wtorek, 19 lutego Grot Budowlani Łódź zmierzą się z drużyną Igor Gorgonzola Novara w ramach Ligi Mistrzyń. Mecz odbędzie się w łódzkiej Sport Arenie. Początek spotkania o godzinie 18:00. Transmisja w Canal+Sport.

Już we wtorek, 19 lutego Grot Budowlani Łódź zmierzą się z drużyną Igor Gorgonzola Novara w ramach Ligi Mistrzyń. Mecz odbędzie się w łódzkiej Sport Arenie. Początek spotkania o godzinie 18:00. Transmisja w Canal+Sport.

Będzie to drugie starcie obu zespołów w tegorocznej edycji Ligi Mistrzyń. Pierwszy mecz we Włoszech, Grot Budowlani Łódź przegrali 0:3, do 19, 19 i 20 punktów. To dotychczas jedyna porażka naszej drużyny w tych rozgrywkach. Podopieczne Błażeja Krzyształowicza zwyciężyły w 3 z 4 spotkań w 4. rundzie, a biorąc pod uwagę pojedynki o wejście do rywalizacji grupowej, nasze siatkarki wygrały łącznie 7 z 8 spotkań.

O wyjściu z grupy C zadecydują ostatnie dwa mecze - pierwszy z Novarą i drugi na wyjeździe z Minczanką Mińsk (pierwsze spotkanie zakończyło się zwycięstwem Grot Budowlanych 3:0).

Wysoko w indywidualnych rankingach CEV znajdują się nasze zawodniczki. Atakująca, Jovana Brakočević aż sześciokrotnie została wybrana najlepszą siatkarką kolejki. Takie wyróżnienie otrzymała też nasza środkowa, Jaroslava Pencová. Od początku rozgrywek, Jovana zdobyła najwięcej punktów (168) - z czego 12 serwisem i 144 bezpośrednio z ataku. Druga w rankingu blokujących jest Jaroslava, która zatrzymała rywalki 24 razy.

Igor Gorgonzola Novara to bardzo silny zespół. Na swoim koncie ma m.in. Puchar Włoch (2004, 2015, 2018, 2019), Mistrzostwo Włoch (2017) czy Superpuchar Włoch (2003, 2005, 2017). Drużyna z Novary prowadzona jest przez jednego z najlepszych trenerów na Świecie i w Europie - Massimo Barboliniego, który odnosił liczne sukcesy z wieloma klubami oraz reprezentacją Włoch. W szeregach zespołu występują utytułowane zawodniczki. Do największych gwiazd należy m.in. doświadczona przyjmująca, Francesca Piccinini, która w reprezentacji narodowej rozegrała aż 499 spotkań, a we włoskiej serie A ponad 450. Stefana Velijković, dobrze znana polskim kibicom, również stanowi o sile drużyny. Grająca na środku Serbka jest aktualną Mistrzynią Świata. Do grona najlepszych zawodniczek zaliczyć trzeba także młodą, ale jakże utalentowaną Paole Egonu. Grająca na pozycji atakującej siatkarka nigeryjskiego pochodzenia, zdobyła Wicemistrzostwo Świata z reprezentacją Włoch.

Liczymy na Wasze wsparcie!

Bilety można nabyć w biurze klubu w hali Sport Arena, Al. Unii Lubelskiej 2, II piętro, pokój 2.048, w godzinach 10-14. Bilety będą dostępne również w kasie, w dniu meczu, na godzinę przed rozpoczęcie spotkania.

 

Bilety:

30 zł (przy płycie boiska)

20 zł (górne trybuny)

 

Przy zakupie biletów przysługuje 50% zniżki dla emerytów, rencistów, uczniów oraz studentów.

Osoby posiadające karnet nie muszą kupować biletów na to spotkanie.

 

Emilia Rybińska

Sponsorzy tytularni

Sponsorzy główni

Partnerzy techniczni