Mamy atakującą!

Autor: Redakcja Budowlani

Mamy atakującą!

Kibice Grot Budowlanych Łódź długo musieli czekać na informację kto zastąpi na pozycji atakującej Kaję  Grobelną. W sezonie 2018/19 punkty dla naszego klubu będzie zdobywała zawodniczka o światowej klasie. Jovana  Brakocevic-Canzian w swojej długiej karierze wywalczyła  wiele medali w rozgrywkach klubowych oraz z  reprezentacją Serbii. Z ważniejszych trofeów  klubowych: dwa złote medale mistrzostw Turcji,  wicemistrzostwo Włoch. Wygrała też Klubowe  Mistrzostwo Świata (2013). Wraz z reprezentacją  Serbii zdobyła brązowy medal mistrzostw świata,  złoty i srebrny medal mistrzostw Europy oraz  wicemistrzostwo olimpijskie (2016). Jovana w trakcie  swojej kariery została wyróżniona wieloma nagrodami  indywidualnymi. W 2011 wybrano ją MVP mistrzostw  Europy. W 2013 była MVP Final Four Ligi Mistrzyń,  najlepszą atakującą w cyklu Grand Prix, najlepszą  atakującą Mistrzostw Europy oraz MVP Klubowych 
Mistrzostw Świata. Jovana reprezentowała barwy wielu  klubów. Grała m.in. w chińskim Evergrande  Volleyball, japońskim JT Marvelous, tureckim  Vakifbanku Stambuł. Ostatni sezon spędziła w CSM  Bukareszt.
 
- Jestem bardzo podekscytowana i szczęśliwa, że będę grała w Grot Budowlanych Łódź. Zawsze chciałam grać w Polsce, w polskiej lidze, która jest bardzo silna. Nie mogę się doczekać, kiedy zacznę! Zawsze chcę wygrywać wszystko, taki jest mój cel, cel zespołu, dlatego uważam, że będzie to świetny sezon - powiedziała Jovana.
 
- Po odejściu Kai Grobelnej długo szukaliśmy zawodniczki na pozycję atakującej. Nie chcieliśmy by to był przypadkowy wybór. Szukaliśmy zawodniczki, która będzie niekwestionowaną liderką. Ogromnie cieszę się, że rozmowy zakończyły się podpisaniem kontraktu - powiedział prezes klubu, Marcin Chudzik.

Sponsorzy tytularni

Sponsorzy główni

Partnerzy techniczni