Marta Wójcik w nowym sezonie chce walczyć o najwyższe cele

Autor: Redakcja Budowlani

Marta Wójcik w nowym sezonie chce walczyć o najwyższe cele

Wracająca do drużyny po poważnej kontuzji rozgrywająca wierzy, że Organika w tym sezonie włączy się do walki o mistrzostwo Polsce. Mają w tym pomóc młode zawodniczki i ciężkie treningi.
M.O.: Jak się Pani czuje? Czy po kontuzji nie ma już śladu?
Marta Wójcik: Trenuję już na pełnych obrotach, ale po kontuzji ślady jeszcze jakiś czas zostaną. Ciężko pracuję z dziewczynami i mam nadzieję, że wszystko to zaowocuje wysoką formą i dobrą grą.
 
Czy jest pani zadowolona ze wzmocnień, jakie drużyna poczyniła przed sezonem?
Tak, ale najważniejsze, żeby teraz omijały nas kontuzje. Oby było inaczej niż w zeszłym sezonie. Wierzę, że te młode, ambitne dziewczyny pokażą na co je stać.
 
Jak zapatruje się pani na rywalizację z Aną Grbac?
Ja zapatruję się bardzo dobrze. Jak zwykle (śmiech).
 
Wie już pani, która z was będzie pierwszą rozgrywającą?
O to należy zapytać trenera. Ja nie odczuwam żadnego podziału, sugerującego która z nas jest gorsza, a która lepsza. Obie ciężko pracujemy i czekamy na początek sezonu.
 
Jak się pani pracuje z nowym szkoleniowcem?
Ciężko. Tak naprawdę dopiero zaczęłyśmy, dlatego treningi są rzeczowe, konkretne. Mamy dużo pracy na siłowni, pracy indywidualnej. Pracujemy nad techniką, nad dokładnością, ale też nad językiem bo – wiadomo – to jest coś nowego dla większości z nas. Do tej pory większość z nas w czasie swoich karier na ogół porozumiewała się po polsku. Na szczęście wbrew pozorom trener radzi sobie bardzo dobrze bardzo dobrze z naszym językiem. Ważne, że jest otwarty na wszelkie nowości, uczy się bardzo szybko, uczy się nas. Dajemy się z siebie wszystko by ta współpraca układała się jak najlepiej.
 
Jak cele zakłada pani sobie w nadchodzącym sezonie?
Tradycyjnie gramy o najwyższe cele. Tak ma każdy sportowiec. Gdziekolwiek byśmy nie grały, mierzymy najwyżej jak się da. Dlatego rywalizując w lidze walczymy o mistrzostwo Polski. Mam nadzieję, że w tym roku pokażemy na co nas stać. Wierzę, że po naszych przejściach w zeszłym sezonie tym razem wspólnie z młodzieżą, która do nas dołączyła, osiągniemy jak najwięcej.
 
Dziękuję za rozmowę i życzę powodzenia w nowym sezonie.
Dziękuję.
 
rozmawiał Marcin Olczyk

 

Sponsorzy tytularni

Sponsorzy główni

Partnerzy techniczni