Martyna Łazowska: Cieszymy się z pierwszego miejsca w eliminacjach

Autor: Redakcja

Martyna Łazowska: Cieszymy się z pierwszego miejsca w eliminacjach

Reprezentacja Polski kobiet U-21 po wygranym turnieju kwalifikacyjnym w Zielonej Górze zapewniła sobie udział w Mistrzostwach Europy U-21, które zostaną rozegrane w dniach 12-17 lipca we Włoszech.

Po turnieju kwalifikacyjnym porozmawialiśmy z naszą rozgrywającą, Martyną Łazowską. 

Dopiero co zakończyły się rozgrywki ligowe, a Ty już z kadrą Polski wywalczyłaś awans na ME U-21 we Włoszech! Jakie to uczucie?

- Fantastyczne! Dla nas ten turniej jest ogromnie ważny, dlatego bardzo cieszymy się z pierwszego miejsca w eliminacjach. 

Jak podsumujesz turniej w Zielonej Górze? 

- Turniej był ekscytujący. Wszystkie cieszymy się, że ponownie możemy zagrać w tym składzie. Sztab jest nowy, dlatego wszyscy dopiero się poznajemy i łapiemy wspólny klimat podczas meczów, jak i treningów.

Czasu na regenerację po trudnym sezonie ligowym nie było, tak samo jak możliwości na zgranie się z dziewczynami, z którymi rywalizujesz na co dzień w TAURON Lidze. Ciężko przestawić się na grę w reprezentacji? Jak to wygląda z Twojej perspektywy jako rozgrywającej?

- Osobiście zgranie przychodzi mi bardzo łatwo. Z większością dziewczyn grałam już w reprezentacji, czy kiedy byłam jeszcze w szkole.

To nie pierwszy raz, kiedy widzimy Cię w koszulce reprezentacji Polski. Czym jest dla Ciebie gra w barwach Polski? Czy każde powołanie do kadry, cieszy jak to pierwsze w życiu? 

- Z każdego powołania cieszę się tak samo. Jestem bardzo dumna i szczęśliwa, za każdym razem gdy dowiaduję się, że będę miała szansę reprezentować swój kraj. 

Po turnieju kwalifikacyjnym znajdziesz czas na odpoczynek? Jakie plany na najbliższe dni, tygodnie?

Przede wszystkim muszę się skupić w tym czasie na swoim zdrowiu, ale na pewno nie zabraknie czasu na chwilę przyjemności! 

 

W składzie szerokiej kadry U-21 prowadzonej przez trenera Bartłomieja Piekarczyka znalazły się dwie siatkarki Grot Budowlanych, rozgrywająca Martyna Łazowska oraz libero Daria Skomorowska. 

 

Wyniki spotkań w Zielonej Górze 

Polska - Czechy 3:0 (25:22, 25:18, 25:14)

Węgry - Polska 0:3 (18:25, 13:25, 12:25)

Ukraina - Polska 1:3 (25:16, 13:25, 19:25, 20:25)

 

fot. Piotr Sumara/Justyna Matja 

Sponsorzy tytularni

Sponsorzy główni

Partnerzy techniczni