Medalu w tym sezonie nie będzie...

Autor: Redakcja Budowlani

Medalu w tym sezonie nie będzie...

Budowlane Łódź przegrały rewanżowy mecz z Atomem Trefl Sopot w ćwierćfinale fazy play-off PlusLigi Kobiet. Tymsamym odpadły z rywalizacji o mistrzostwo Polski.

Budowlane Łódź przegrały rewanżowy mecz z Atomem Trefl Sopot w ćwierćfinale fazy play-off PlusLigi Kobiet. Tymsamym odpadły z rywalizacji o mistrzostwo Polski.

Łodzianki przystąpiły do spotkania osłąbione brakiem przeziębionej Katarzyny Mróz. Początek meczu przypominał rozpoczęcie poprzedniego (walentynkowego) spotkania pomiędzy obiema ekipami. Atomówki szybko zdominowały łodzianki i na pierwszej przerwie technicznej prowadziły aż 8:1. Gorzej dysponowaną Helene Rousseaux szybko zmieniła Ewelina Mikołajewska. Nie poprawiło to jednak znacząco obrazu gry, choć łodzianki zaczęły z mozołem zdobywać kolejne oczka. Do końca tej partii gospodynie trzymały jednak Budowlane na spory dystans i ostatecznie wygrały do 14. Zawodniczki Macieja Kosmola słabo radziły sobie w ataku. W defensywie nie było jeszcze najgorzej, ale żadna z łódzkich siatkarek nie potrafiła wziąć na siebie ciężaru zdobywania punktów.

Drugi set również od początku kontrolowany był przez miejscowe zawodniczki. Punkty łodzianki zaczęły zdobywać dopiero w końcówce. Dwoma asami serwowymi popisała się nawet Ewelina Mikołajewska. Wynik 25:20 dla Atomu dawał jednak nadzieję, że Budowlane bez walki meczu nie oddadzą.

Set ostatniej szansy zaczął się dla Budowlanych wyśmienicie. Łodzianki na pierwszej przerwie technicznej prowadziły 8:3. Rywalki stopniowo się zbliżały, ale przez większą część spotkania to BKS był na prowadzeniu. Sytuacja uległa zmianie dopiero w decydującej fazie seta. Niestety od asa serwisowego Katarzyny Brydy wyrównującego stan gry na 24:24 punktowały już tylko atomówki (mecz zakończył autowy atak łodzianek) i to one zwyciężyły seta i przypieczętowały awans do półfinału.

MVP spotkania została wybrana Katarzyna Konieczna.

Atom Trefl Sopot - Budowlani Łódź 3:0 (25:14, 25:20, 26:24)

Atom Trefl Sopot: Tokarska, Konieczna, Glass, Ssuschke-Voigt, Hodge, Sieczka, Maj (L) oraz Saad, Dziękiewicz
Budowlani Łódź: Rousseaux, Kwiatkowska, Golec, Wójcik, Ikić, de Paula, Ciesielska (L) oraz Grbac, Mirek, Mikołajewska, Bryda

W rywalizacji o miejsca 5-8 Budowlane zmierzą się z drużyną PTPS Piła, która w ćwierćfinale uległa Tauronowi MKS Dąbrowa Górnicza.

Marcin Olczyk

Sponsorzy tytularni

Sponsorzy główni

Partnerzy techniczni