Mikołajkowe zwycięstwo w #CLVolleyW

Autor: Redakcja Budowlani

Grot Budowlane Łódź pewnie pokonały Calcit Kamnik 3:0, do 22, 17 i 17 punktów. Najwięcej emocji przyniósł pierwszy set, w którym podopieczne Macieja Biernata odrobiły siedem punktów straty, finalnie wygrywając całą partię 25:22.

Grot Budowlani Łódź - Calcit Kamnik 3:0

(25:22, 25:17, 25:17)

MVP: Natalia Lijewska

Pierwszy set rozpoczął się od pewnej gry słoweńskiej drużyny. Bardzo dobra gra w polu serwisowym i praca na siatce zaowocowały sześciopunktowym prowadzeniem Kamnika. Podopiecznym Macieja Biernata zabrakło skuteczności w ataku. Nie pomagał także brak dokładnego przyjęcia. Przy zagrywce Weroniki Sobiczewskiej drużyna zaczęła odrabiać straty. Walka na siatce, wiele wymian i ze stanu 10:17 Grot Budowlane zbliżyły się do rywalek na dwa punkty. Po dwóch asach serwisowych stan rywalizacji się wyrównał. Niebiesko-biało-czerwone zdobyły siedem punktów z rzędu. Mimo znacznego prowadzenia przez dłuższą część seta, pierwsza odsłona meczu rozstrzygnęła się w samej końcówce. Przy stanie 23:22 blok Andrei Mitrović dał nam piłkę setową. Kanadyjka wykorzystała kontrę i to Grot Budowlane objęły prowadzenie w meczu.

Druga partia rozpoczęła się zdecydowanie lepiej dla naszego zespołu. Skuteczna zagrywka Natalii Lijewskiej oraz dobra gra w elemencie blok-obrona sprawiły, że Grot Budowlane szybko wypracowały sobie kilkupunktową przewagę, której już nie wypuściły z rąk.

Początek trzeciej odsłony meczu to gra punkt po punkcie. Dopiero w drugiej połowie seta Grot Budowlane Łódź zaczęły budować swoją przewagę. Po raz kolejny w polu serwisowym dobrze zaprezentowały się Natalia Lijewska i Kinga Różyńska. Zespół osiągnął czteropunktową przewagę. Dobrze funkcjonował każdy element siatkarskiego rzemiosła od zagrywki, po przyjęcie, rozegranie,  grę środkiem i na skrzydłach. Podopieczne Macieja Biernata pewnie zakończyły trzecią partię jak i cały mecz.