Mistrz Polski pokonany 3:0!

Autor: Redakcja Budowlani

Świetnie spotkanie rozpoczyna Katarzyna Bryda, popisując się mocnym atakiem z lewego skrzydła, co powtórzyła także w kolejnej akcji. Nieporozumienie w naszej ekipie doprowadziło do wyrównania 2:2, jednak po błędzie w polu serwisowym rywalek, znów myliśmy na prowadzeniu. Wyrównana walka punkt za punkt toczyła się przez dłuższy czas i zarówno gospodynie turnieju, jak i Mistrzynie Polski, nie ustrzegły się błędów. Pierwsza regulaminowa przerwa to prowadzenie Budowlanych 8:7, po ataku Joanny Mirek. Kapitalna zagrywka Kasi Brydy i jeszcze lepszy blok Joanny Mirek, pozwolił odskoczyć na dwa punkty. Łodzianki niesione dopingiem wspaniałych kibiców z minuty na minutę grały coraz efektowniej i co ważne – skutecznie. Druga przerwa techniczna to prowadzenie Organiki 16:11. Po wznowieniu gry imponująco w obronie spisywała się Katie Olsovsky. Boiskowa konsekwencja podopiecznych Wiesława Popika pozwalała utrzymywać prowadzenie. Ekipa BKS-u często była bezradna wobec dobrze grających skrzydłowych miejscowego zespołu i w końcówkę wkroczyły z trzypunktowym zapasem. W momencie, gdy przewaga niebezpiecznie malała szkoleniowiec nasze drużyny przerwał grę, jednak bielszczanki nie odpuszczały. Obie ekipy wyraźnie nie chciały kończyć tego seta, tocząc prawdziwą siatkarską walkę. Po niezwykle emocjonującej walce na przewagi wygrywamy 31:29! Na otwarcie drugiej partii w świetnym ataku pokazała się Natalia Bamber. Podobnie jak w minionej partii, i tym razem dobrze grała Kasia Bryda, co pozwoliło Organice objąć dwupunktowe prowadzenie. Przy stanie 5:5 fantastycznie ze środka atakuje Luana Vanessa de Paula. Żadna z drużyn nie spuszczała  z tonu i mimo popełniania błędów, nie chciała oddać inicjatywy swoim vis’a’vis. Na pierwszą przerwę techniczną sprowadził ekipy imponujący blok Marty Wójcik na prawym skrzydle. Po wznowieniu gry nie brakowało ciekawych i zaciętych akcji, które niemal naprzemiennie wygrywały bielszczanki i łodzianki. Kapitalnie funkcjonował w dzisiejszym spotkaniu blok pary Marta Wójcik i Julia Shelikhina. Kilkupunktowa przewaga naszych siatkarek została roztrwoniona przy zagrywkach Katarzyny Skorupy. Obok Kasi Brydy bardzo dobrze w ofensywie poczynała sobie Katie Olsovsky, które atak pozwolił Organice prowadzić na drugiej przerwie 16:14. Zbliżając się do decydującej fazy seta, w polu serwisowym pojawiła się Iwona Waligóra, która już w pierwszym uderzeniu pocerowała Joannę Mirek. Skuteczny blok BKS zapisał na sowim koncie przy stanie 19:22, kiedy to powstrzymały atakującą z prawego skrzydła Katie Olsovsky. Po ataku w siatkę Joanny Frąckowiak nasze siatkarki miały pierwszą piłkę setową. Seta zakończył Katie Olsovsky – 25:21. Od skutecznej akcji rozpoczęły łodzianki. Nasze zawodniczki odskoczyły już na 2:0, jednak rywali błyskawicznie doprowadziły do wyrównania. Bielszczanki sprawiały wrażenie mocno zdenerwowanych z powodu przegranych w dwóch pierwszych setach i próbując zrewanżować się rywalkom, toczyły niezwykle zacięty bój. Tuż przed pierwszą przerwą techniczną w naszej ekipie pojawiły się błędy i nieporozumienia, co doprowadziło do objęcia prowadzenie przez BKS – 8:6. Po wznowieniu gry niestety wciąż trwała zła passa podopiecznych Wiesława Popika. Świetna zagrywka Asi Mirek pozwoliła zniwelować stratę do dwóch oczek ale wciąż nie udawało się dogonić naszych vis’a’vis. Okres szarpanej gry przyniósł jednak upragniony remis po 14, na co prośbą o czas zareagował trener Grzegorz Wagner. Kapitalne zbicie Katie Olsovsky dało nam prowadzenie 15:14. Zagrywka w siatkę Joanny Frąckowiak i przerwa techniczna – 16:15 dla Organiki. Im bliżej zakończenia tej części spotkania, tym losy tego spotkania były bardziej nieprzewidywalne. Pojedynczy blok Julii Shelihkiny na Gabrieli Wojtowicz dał dwupunktowe prowadzenie. Po kapitalnej końcówce Organika wygrała z Mistrzyniami Polski 25:20! Organika Budowlani Łódź – BKS Aluprof Bielsko – Biała 3:0 (31:29, 25:21, 25:20) Organika Budowlani Łódź: Bryda, Shelikhina, Wójcik, Mirek, Olsovsky, De Paula, Ciesielska (libero) oraz Teixeira, Szymańska BKS Aluprof Bielsko – Biała: Wojtowicz, Frąckowiak, Waligóra, Skorupa, Studzienna, Bamber, Sawicka (libero) oraz Ciaszkiewicz, Kaczmar
Siatkarki Organiki Budowlanych Łódź pewnie pokonały Mistrza Polski BKS Aluprof Bielsko-Biała 3:0 - Zapraszamy do przeczytania naszej relacji z meczu

Świetnie spotkanie rozpoczyna Katarzyna Bryda, popisując się mocnym atakiem z lewego skrzydła, co powtórzyła także w kolejnej akcji. Nieporozumienie w naszej ekipie doprowadziło do wyrównania 2:2, jednak po błędzie w polu serwisowym rywalek, znów myliśmy na prowadzeniu. Wyrównana walka punkt za punkt toczyła się przez dłuższy czas i zarówno gospodynie turnieju, jak i Mistrzynie Polski, nie ustrzegły się błędów. Pierwsza regulaminowa przerwa to prowadzenie Budowlanych 8:7, po ataku Joanny Mirek. Kapitalna zagrywka Kasi Brydy i jeszcze lepszy blok Joanny Mirek, pozwolił odskoczyć na dwa punkty. Łodzianki niesione dopingiem wspaniałych kibiców z minuty na minutę grały coraz efektowniej i co ważne – skutecznie. Druga przerwa techniczna to prowadzenie Organiki 16:11. Po wznowieniu gry imponująco w obronie spisywała się Katie Olsovsky. Boiskowa konsekwencja podopiecznych Wiesława Popika pozwalała utrzymywać prowadzenie. Ekipa BKS-u często była bezradna wobec dobrze grających skrzydłowych miejscowego zespołu i w końcówkę wkroczyły z trzypunktowym zapasem. W momencie, gdy przewaga niebezpiecznie malała szkoleniowiec nasze drużyny przerwał grę, jednak bielszczanki nie odpuszczały. Obie ekipy wyraźnie nie chciały kończyć tego seta, tocząc prawdziwą siatkarską walkę. Po niezwykle emocjonującej walce na przewagi wygrywamy 31:29!

Na otwarcie drugiej partii w świetnym ataku pokazała się Natalia Bamber. Podobnie jak w minionej partii, i tym razem dobrze grała Kasia Bryda, co pozwoliło Organice objąć dwupunktowe prowadzenie. Przy stanie 5:5 fantastycznie ze środka atakuje Luana Vanessa de Paula. Żadna z drużyn nie spuszczała  z tonu i mimo popełniania błędów, nie chciała oddać inicjatywy swoim vis’a’vis. Na pierwszą przerwę techniczną sprowadził ekipy imponujący blok Marty Wójcik na prawym skrzydle. Po wznowieniu gry nie brakowało ciekawych i zaciętych akcji, które niemal naprzemiennie wygrywały bielszczanki i łodzianki. Kapitalnie funkcjonował w dzisiejszym spotkaniu blok pary Marta Wójcik i Julia Shelikhina. Kilkupunktowa przewaga naszych siatkarek została roztrwoniona przy zagrywkach Katarzyny Skorupy. Obok Kasi Brydy bardzo dobrze w ofensywie poczynała sobie Katie Olsovsky, które atak pozwolił Organice prowadzić na drugiej przerwie 16:14. Zbliżając się do decydującej fazy seta, w polu serwisowym pojawiła się Iwona Waligóra, która już w pierwszym uderzeniu pocerowała Joannę Mirek. Skuteczny blok BKS zapisał na sowim koncie przy stanie 19:22, kiedy to powstrzymały atakującą z prawego skrzydła Katie Olsovsky. Po ataku w siatkę Joanny Frąckowiak nasze siatkarki miały pierwszą piłkę setową. Seta zakończył Katie Olsovsky – 25:21.

Od skutecznej akcji rozpoczęły łodzianki. Nasze zawodniczki odskoczyły już na 2:0, jednak rywali błyskawicznie doprowadziły do wyrównania. Bielszczanki sprawiały wrażenie mocno zdenerwowanych z powodu przegranych w dwóch pierwszych setach i próbując zrewanżować się rywalkom, toczyły niezwykle zacięty bój. Tuż przed pierwszą przerwą techniczną w naszej ekipie pojawiły się błędy i nieporozumienia, co doprowadziło do objęcia prowadzenie przez BKS – 8:6. Po wznowieniu gry niestety wciąż trwała zła passa podopiecznych Wiesława Popika. Świetna zagrywka Asi Mirek pozwoliła zniwelować stratę do dwóch oczek ale wciąż nie udawało się dogonić naszych vis’a’vis. Okres szarpanej gry przyniósł jednak upragniony remis po 14, na co prośbą o czas zareagował trener Grzegorz Wagner. Kapitalne zbicie Katie Olsovsky dało nam prowadzenie 15:14. Zagrywka w siatkę Joanny Frąckowiak i przerwa techniczna – 16:15 dla Organiki. Im bliżej zakończenia tej części spotkania, tym losy tego spotkania były bardziej nieprzewidywalne. Pojedynczy blok Julii Shelihkiny na Gabrieli Wojtowicz dał dwupunktowe prowadzenie. Po kapitalnej końcówce Organika wygrała z Mistrzyniami Polski 25:20!

Organika Budowlani Łódź – BKS Aluprof Bielsko – Biała 3:0 (31:29, 25:21, 25:20)

Organika Budowlani Łódź: Bryda, Shelikhina, Wójcik, Mirek, Olsovsky, De Paula, Ciesielska (libero) oraz Teixeira, Szymańska
BKS Aluprof Bielsko – Biała: Wojtowicz, Frąckowiak, Waligóra, Skorupa, Studzienna, Bamber, Sawicka (libero) oraz Ciaszkiewicz, Kaczmar