Muszynianka lepsza o włos

Autor: Redakcja Budowlani

Muszynianka lepsza o włos

Siatkarki Budowlanych Łódź po emocjonującym widowisku przegrały 2:3 z wiceliderem Orlen Ligi Polskim Cukrem Muszynianką Muszyna.

Siatkarki Budowlanych Łódź po emocjonującym widowisku przegrały 2:3 z wiceliderem Orlen Ligi Polskim Cukrem Muszynianką Muszyna.

Łodzianki znakomicie rozpoczęły spotkanie i pierwszego seta wygrały wyraźnie 25:15, a mogły zwyciężyć nawet wyżej. W drugiej odsłonie rywal prezentował się już naprawdę dobrze, jednak końcówka należała do Budowlanych, które były w stanie odrobić kilkupunktową stratę i objąć prowadzenie 2:0 w setach.

Znajdujące się pod ścianą Mineralne musiały więc podkręcić tempo i ta sztuka im się udała. Przyjezdne zaczęły grać uważniej w przyjęciu i obronie, kończyć coraz więcej piłek i skrzętnie wykorzystywać błędy ekipy gospodarzy, co zaowocowało wygraniem trzech kolejnych partii i całego spotkania 3:2.

W drużynie z Łodzi najlepiej tego dnia spisały się: Sanja Popović (22 punkty przy 45 proc. skuteczności) i Gabriela Polańska (19 oczek, w tym 6 blokiem!). Cały zespół walczył jednak dzielnie i zasłużył na słowa uznania.

Budowlani Łódź - Polski Cukier Muszynianka Muszyna 2:3 (25:15, 25:22, 22:25, 21:25, 13:15)

Budowlani: Śliwa, Skrzypkowska, Pycia, Popović, Sieczka, Polańska, Courtois (libero) oraz Kajzer, Sikorska, Grajber, Ściurka.

Muszynianka: Radenković, Kurnikowska, Plchotova, Carter, Różycka, Wojcieska, Maj-Erwardt (libero) oraz Ciaszkiewicz-Lach, Sosnowska.

MVP: Natalia Kurnikowska.

*fot. Michał Szymański

Sponsorzy tytularni

Sponsorzy główni

Partnerzy techniczni