Nasz rywal w Lidze Mistrzyń

Autor: Redakcja Budowlani

Nasz rywal w Lidze Mistrzyń

 
Już we wtorek siatkarki Organiki Budowlanych Łódź rozpoczną zmagania w Lidze Mistrzyń, rywalem Łodzianek będzie zespół MC-Carnaghi Villa Cortese. Zapraszamy do zapoznania się z krótką charakterystyką naszego rywala.

 

Klub MC-Carnaghi Villa Cortese powstał w 1978 roku. Do rozgrywek włoskiej Serie A1 drużyna z Villa Cortese po raz pierwszy awansowała w 2009 roku. Pomimo tego, że klub istnieje od ponad 30 lat dopiero w ostatnim, debiutanckim sezonie na najwyższym szczeblu rozgrywek osiągnął znaczący sukces.
Siatkarki, z MC-Carnaghi pokazały, że nie obawiają się żadnego rywala i zdobyły jak do tej pory swoje jedyne trofea w historii istnienia klubu (Puchar Włoch oraz Wicemistrzostwo Włoch przegrywając w finale z zespołem Scavolini Pesaro, w czym niewątpliwie miała swój udział znana Polska siatkarka Katarzyna Skowrońska).
W drużynie MC-Carnaghi Villa Cortese występują min. byłe i obecne reprezentantki swoich krajów:

Środkowa Sara Anzanello reprezentantka Włoch, Rozgrywająca Lindsey Berg reprezentantka USA, Przyjmująca Aurera Cruz reprezentantka Portoryko, oraz Megan Hodge reprezentantka USA.

Paola Cardullo reprezentantka Włoch grająca na pozycji Libero, która w swoim siatkarskim dorobku posiada złote medale Mistrzostw Świata (2002r), Mistrzostw Europy (2007 i 2009r), srebrne medale Mistrzostw Europy (2001, 2005r). Zwyciężała również w Pucharach- Włoch (2004 i 2010r), CEV (2009), Top Teams(2004). Ponadto Cardullo została uznana najlepszą libero następujących imprez:
  • Igrzysk Olimpijskich w Atenach (2004r)
  • Ligi Mistrzyń (2005 i 2008r)
  • Pucharu Świata (2007r)
  • Mistrzostw Europy (2007 i 2009r)
Kolejną zawodniczką, przy której trzeba zatrzymać się na chwile jest Taismary Agüero.Wielokrotna reprezentantka Kuby, z którą dwukrotnie zdobyła złoty medal Igrzysk Olimpijskich w 1996 roku w Atlancie i w 2000 roku w Sydney oraz Mistrzostwo Świata w 1998 roku. Od 2007 roku Agüero jest reprezentantką Włoch, z którą sięgnęła po Mistrzostwo Europy w latach 2007 i 2009. Dwukrotnie zwyciężyła w zawodach o Puchar Świata w 1999 roku z reprezentacją Kuby oraz w roku 2007 z reprezentacją Włoch. Ponadto ma na swoim koncie 9 medali World Grand Prix(2 złote, 3 srebrne oraz 4 brązowe). Uznana została najlepszą zawodniczką World Grand Prix oraz MVP Mistrzostw Europy w roku 2007. W swoim dorobku posiada również medale rozgrywek klubowych. Dwukrotnie zdobyła Mistrzostwo Włoch, raz Wicemistrzostwo, trzy razy wygrywała puchar Włoch oraz w 2006 roku triumfowała w Pucharze Top Teams.
 
Jak widać znanych, doświadczonych oraz utytułowanych zawodniczek w zespole z Włoch nie brakuje. Jednak nasza drużyna nie jeden raz już zaskakiwała kibiców, w końcu, jako beniaminek zdobyła Puchar Polski oraz dzielnie walczyła o podium Mistrzostw Polski. Czemu teraz miałaby nie sprawić miłej niespodzianki wiernym fanom i nie pokonać drużyny z Villa Cortese ?
 
Bartłomiej Kachelski

 

Sponsorzy tytularni

Sponsorzy główni

Partnerzy techniczni