Nasze zawodniczki w kadrze na ME

Autor: Redakcja Budowlani

Nasze zawodniczki w kadrze na ME

Karolina Kosek i Anita Kwiatkowska znalazły się w 22-osobowej kadrze, która przygotowywać się będzie do nadchodzących Mistrzostw Europy.
Siatkarki Organiki Budowlanych Łódź były silnym punktem reprezentacji Polski występującej w tegorocznym cyklu World Grand Prix. Polkom nie udało się niestety awansować do turnieju finałowego. Szkoda straconych punktów do rankingu FIVB, ale trener Alojzy Świderek będzie miał teraz więcej czasu by poprzez solidne treningi zgrywać swoje podopieczne i przygotować je do najważniejszej tegorocznej imprezy.
 
Karolina Kosek i Anita Kwiatkowska swoimi występami w WGP przekonały do siebie selekcjonera. Kosa była najlepiej punktującą (116 oczek) i najskuteczniejszą (40%) reprezentantką Polski podczas całej fazy kwalifikacyjnej. Świetnie radziła sobie również w przyjęciu (4. pozycja w rankingu WGP). Kwiatkowska sprawdziła się przede wszystkim jako rezerwowa atakująca. W dwóch ostatnich meczach III rundy rozgrywanej w Hongkongu wzięła na siebie ciężar zdobywania punktów (odpowiednio 16 i 12 oczek).
 
Obie łodzianki są więc w bardzo dobrej formie i mają duże szanse na wyjazd na Mistrzostwa Europy, które na przełomie września i października rozegrane zostaną na parkietach Serbii i Włoch. Polki w pierwszej rundzie zmierzą się z Czechami, Izraelem i Rumunią.
 
Pozostaje mieć nadzieję, że nasze zawodniczki w dobrej formie wrócą do drużyny i poprowadzą w tym sezonie Organikę Budowlanych do wielu ligowych zwycięstw.
 
Życzymy reprezentacyjnych sukcesów i czekamy na powrót do Łodzi!
 
Marcin Olczyk

Sponsorzy tytularni

Sponsorzy główni

Partnerzy techniczni