Nowa rozgrywająca w drodze do Łodzi

Autor: Redakcja Budowlani

Nowa rozgrywająca w drodze do Łodzi

Już w czwartek kontrakt z Organiką Budowlanymi podpisze Karla Miguelina Echenique. Od dawna wyczekiwany transfer w końcu dojdzie do skutku. Zawodniczka od kilku tygodni była wymieniana jako potencjalne wzmocnienie klubu z Łodzi. Dominikanka ma być receptą na najbardziej palący problem drużyny – brak alternatywy na rozegraniu spowodowany kontuzją Marty Wójcik.

Echenique urodziła się w Santo Domingo 16 maja 1986 roku. Licząca 181 cm wzrostu zawodniczka do drużyny wniesie nie tylko reprezentacyjne doświadczenie ale według oficjalnej strony FIVB również aż 300 cm zasięgu w bloku (najlepszy wynik wśród wszystkich rozgrywających w PlusLidze Kobiet).
 
Dominikanka większość kariery klubowej spędziła w ojczyźnie. Profesjonalną przygodę z siatkówką rozpoczęła w 2000 roku w Deportivo Nacional. W Europie występowała w sezonie 2006/2007 reprezentując barwy hiszpańskiego Voley Sanse Mepaban. Poprzedni sezon spędziła w portorykańskim Gigantes de Carolina, gdzie była koleżanką klubową byłej już zawodniczki Organiki - Kathleen Olsovsky. Osiągnęła z tym klubem ćwierćfinał krajowych rozgrywek i została wytypowana do udziału w Meczu Gwiazd Ligi. Statystycy przyznali jej tytuł najlepszej rozgrywającej sezonu. Ostatnie miesiące spędziła w dominikańskim Mirador Volleyball (wcześniej występowała w tym klubie w 2006 roku wygrywając Dominican Republic Distrito Nacional Superior Tournament). W 2008 roku sięgnęła po brązowy medal Ligi Dominikańskiej w barwach drużyny Santiago. Uznano ją wówczas najlepszą rozgrywającą rozgrywek.
 
Karla jest wielokrotną reprezentantką kraju (dotychczas ponad 200 występów). Pierwszy sukces odniosła w 2002 roku wygrywając z koleżankami Kontynentalne Dziewczęce Młodzieżowe Mistrzostwa NORCECA do lat 18 (NORCERA Girls Youth Continental Championship U-18). Została wtedy najlepiej serwującą zawodniczką turnieju. Największy reprezentacyjny sukces to zdobyty z seniorską kadrą brązowy medal w rozegranym w Japonii w 2009 roku Pucharze Wielkich Mistrzyń. Dominikana z Echenique w składzie zdobywała też czterokrotnie medale Pucharu Pan-Amerykańskiego (zwycięstwa w 2008 i 2010 roku i srebrne medale w latach: 2005, 2009) czyli rozgrywanych co roku mistrzostw strefy NORCECA (Konfederacja Piłki Siatkowej Ameryki Północnej, Centralnej i Regionu Karaibów), będących jednocześnie kwalifikacjami FIVB Word Grand Prix. Z reprezentacją zdobyła też kilka innych trofeów w ramach rozgrywek organizowanych przez NORCECA.
 
Prywatnie zawodniczka jest fanką koszykówki. W wolnej chwili lubi czytać powieści, oglądać romanse i słuchać Beatlesów. Uwielbia też włoską kuchnię. Posługuje się biegle językami: hiszpańskim i angielskim.
 
Niespełna 25-letnia zawodniczka powinna być wzmocnieniem Organiki i powalczyć z Martą Szymańską o miejsce w wyjściowej szóstce. Jej doświadczenie i doceniony wielokrotnie na Karaibach talent na pewno pozwolą trenerowi Popikowi na urozmaicenie taktyki. Marcie Szymańskiej potrzebna jest nie tylko konkurentka ale i alternatywa. Rywalizacja na kluczowej w siatkówce pozycji powinna wpłynąć pozytywnie na formę i umiejętności obu dziewczyn, a także na poziom gry w ataku całej drużyny. Druga rozgrywająca zapewni Organice niezbędny komfort rozegrania, a rywalom niewątpliwie utrudni możliwość „czytania” gry łodzianek.
 
Witamy w Łodzi i życzymy samych sukcesów!
Marcin Olczyk

Sponsorzy tytularni

Sponsorzy główni

Partnerzy techniczni