Oko w oko: Aleksandra Sikorska vs. Vesna Djurisić

Autor: Redakcja Budowlani

Oko w oko: Aleksandra Sikorska vs. Vesna Djurisić

Choć za najbardziej wartościową zawodniczkę meczu Impel Wrocław - Budowlani Łódź uznana została Vesna Djurisić, to jednak na naszej redakcji zdecydowanie najlepsze wrażenie tego dnia zrobiła Aleksandra Sikorska.

Choć za najbardziej wartościową zawodniczkę meczu Impel Wrocław - Budowlani Łódź uznana została Vesna Djurisić, to jednak na naszej redakcji zdecydowanie najlepsze wrażenie tego dnia zrobiła Aleksandra Sikorska.

Łódzka siatkarka zdobyła w niedzielnej potyczce aż 8 punktów blokiem, czyli dokładnie tyle samo ile serbska MVP. Warto w tym miejscu dodać, że Ola stawia dopiero pierwsze kroki na parkietach Orlen Ligi, a była niewątpliwie jedną z bohaterek starcia we Wrocławiu i w dużej mierze dzięki jej dobrej grze Budowlani mają w ligowej tabeli pierwszy punkt. - Jeśli chodzi o porównanie Orlen Ligi do jej zaplecza to… nie ma w ogóle porównania (śmiech). Dystans jest ogromny, więc zmiana była dla mnie olbrzymia. Na szczęście dzięki dziewczynom, które są bardzo pomocne, z meczu na mecz czuję się coraz lepiej - przyznaje sama zainteresowana.

Djurisić lepiej wypadła w ataku, zdobywając dwanaście punktów przy pięciu Sikorskiej. Trzeba jednak zwrócić uwagę na fakt, że zawodniczka Impela miała aż jedenaście prób więcej. My nie mamy wątpliwości, że jeśli nasze rozgrywające lepiej poznają młodą łódzką środkową, to i jej dorobek punktowy w kolejnych spotkaniach będzie znacznie lepszy. Tajną bronią Aleksandry Sikorskiej powinna być zagrywka. Urodzona w Warszawie siatkarka zaliczyła ostatnio asa serwisowego (Vesnie Djurisić taka sztuka się nie udała), a kilka jej zagrywek sprawiło rywalkom sporo problemów.

Obie środkowe wierzą, że mimo niezbyt udanego początku rozgrywek ich zespoły mogą liczyć na udany sezon. - Czeka nas mnóstwo pracy, bo sporo błędów musimy jeszcze wyeliminować, ale każda z nas chce grać lepiej i poprawiać się w każdym elemencie gry. Wierzę, że w kolejnych spotkaniach będziemy walczyć z całych sił i nie przydarzą nam się już takie mecze jak na starcie ligi -
twierdzi kapitan Impela Wrocław. - Mamy fajną drużynę, w której panuje świetna atmosfera. Jeśli przełoży się to na grę, powinnyśmy być bardzo mocne. Potrzebujemy po prostu więcej zgrania i może być naprawdę dobrze - przekonuje z kolei czternście lat Sikorska.

Zgodnie ze wstępnym terminarzem ligowym najprawdopodobniej pod koniec grudnia Budowlani będą mieć okazję zrewanżować się Impelowi za niedzielną porażkę. Która środkowa wtedy będzie górą?
 

fot. Michał Szymański

Sponsorzy tytularni

Sponsorzy główni

Partnerzy techniczni