Organika Budowlani Łódź z Pucharem Prezydenta Miasta Łodzi!

Autor: Redakcja Budowlani

Organika Budowlani Łódź z Pucharem Prezydenta Miasta Łodzi!

Organika Budowlani Łódź bez straty seta wygrała Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Łodzi! W ostatnim spotkaniu rozgrywek po pełnej emocjo batalii, pokonały Atom Trefl Sopot 3:0!

Od skutecznej akcji rozpoczynają sopocianki lecz błyskawicznie mocnym atakiem po bloku odpowiada Katarzyna Bryda. Przy stanie 2:2 daleko w aut piłkę z ataku posłała Meryem Boz i Organika odskoczyła na jedno oczko. Beniaminek PlusLigi grał niezwykle twardo, zmuszając tym samym nasze zawodniczki do popełniania kolejnych błędów, wynik zaczął uciekać. Dobra zagrywka Joanny Mirek przyniosła remis po 7,jednak pierwsza regulaminowa przerwa to jednopunktowe prowadzenie Atomu. Po powrocie na plac gry podopieczne Wiesława Popika ostro zabrały się za odrabianie strat, jednak błąd w polu zagrywki Luany Vanessy de Pauli, znów dał przewagę ekipie gości. Świetna gra blokiem pozwoliła powrócić do swojego stylu gry i narzucać go grającym po przeciwnej stronie siatki zawodniczkom z Wybrzeża. Niestety zła passa nie ominęła naszej ekipy i w konsekwencji niewymuszonych błędów, inicjatywę przejął Atom. Fantastyczna akcja pełna obron, sprowadziła zespoły na przerwę techniczną – 16:14 dla Budowlanych. Po czasie znów na tablicy wyników widniał remis, a Joannę Mirek zmieniła, występująca dziś na pozycji przyjmującej – Katarzyna Ciesielska. Przy stanie 20:18 siatkarską czapą na Kasi Brydzie popisała się Fernandez, a chwilę później punkt bezpośrednio z zagrywki zdobyła Ewelina Sieczka (20:19). W końcówce fenomenalnie w bloku prezentowała się para Katie Olsovsky, Julia Shelikhina, jednak zagrywki Amaranty Navarro Fernandez, rozbiły Organikę i pozwoliły zniwelować dystans. Ostatni punkt to atak z krótkiej Julii Shelukhiny (25:23).

 

Pierwszy punkt drugiej odsłony padł łupem łodzianek. Ponownie świetnie zarówno w ataku, jak i w zagrywce spisywała się Katarzyna Bryda, a po pojedynczym bloku Julii Shelukhiny, prowadziliśmy 4:1. Przy stanie 5:3 skrzydłowa Tefla posłała piłkę daleko w aut. Błędy podopiecznych trenera Popika pozwoliły rywalkom zniwelować nieco dystans dzielący oba zespoły ale pierwsza regulaminowa przerwa to i tak prowadzenie Organiki 8:4, po mocnym zbiciu Katie Olsovsky. Po wznowieniu rywalizacji sopocianki ambitnie walczyły w obronie o każdą piłkę, co pozwalało im na wyprowadzanie kontrataków, które okazały się niezwykle silną bronią beniaminka PlusLigi. Nienajlepiej szło dziś w przyjęciu Micheli Teixeirze. Dużą trudność, jak się okazało sprawiały zagrywki posyłane przez Ewelinę Sieczkę, dzięki którym podopieczne Alessandro Chiappiniego objęły prowadzenie. Pozytywną serię miały także łodzianki, które przy zagrywkach Luany de Pauli, powróciły do ciężko wywalczonej przewagi. Druga przerwa techniczna – 16:14 dla gospodyń. Z biegiem czasu wynik tej partii wyglądał coraz bardziej zadowalająco. Przy stanie 20:18 genialnie w obronie wyciągnęła piłkę Kasia Bryda, której zwieńczeniem był atak Luany de Pauli. W decydującej części tego seta wynik niebezpiecznie zaczął uciekać, o czas poprosił Wiesław Popik. Atak w antenkę Kingi Maculewicz zakończył partię drugą – 25:21.

 

Trzecią partię w wyjściowej szóstce rozpoczęła Magdalena Śliwa. Już przy stanie 1:1 asa serwisowego pomiędzy dwie zawodniczki posłała Matra Wójcik! Od samego początku Organika utrzymywała niewielką przewagę, jednak świetna współpraca na linii Magda Śliwa – Kinga Maculewicz, krzyżowały nieco szyki naszym siatkarkom, które znów musiały ciężko pracować, by odzyskać upragnione prowadzenie. Na pierwszej przerwie, po bloku Asi Mirek na Dorocie Świeniewicz, prowadziliśmy 8:5. Dobra passa naszej ekipy zmusiła Alessandro Chiappiniego do przerwania gry (6:11), a po wznowieniu gry emocje rozbudziła kontrowersyjna decyzja sędziego, która po długich dyskusjach została cofnięta i akcja zakończyła się bez punktu. Mimo, iż zdobywczynie Pucharu Polski utrzymywały się na prowadzeniu, wielkich emocji nie brakowało. Druga przerwa – 16:12. Im bliżej zakończenia tego meczu, tym gra Budowlanych prezentowała się ciekawiej ale rywalki mimo niekomfortowej sytuacji nie odpuszczały. Końcówka nie była najlepszym okresem w grze naszej drużyny i właśnie wstedy naszym rywalkom udało się wyjść na prowadzenie. As serwisowy Kasi Brydy zakończył mecz i cały turniej! ORGANIKA niepokonana!!!

 

Organika Budowlani Łódź – Atom Trefl Sopot 3:0 (25:23, 25:21, 25:23)

Organika Budowlani Łódź: Bryda, Shelikhina, Wójcik, Mirek, Olsovsky, de Paula, Teixeira (libero)

Atom Trefl Sopot: Świeniewicz, Bełcik, Maculewicz, Fernandez, Sieczka, Boz, Śliwa I. (libero) oraz Rinieri, Śliwa M., Nuszel, Konieczna

 

 

Sponsorzy tytularni

Sponsorzy główni

Partnerzy techniczni