Organika Budowlani z Pucharem Polski

Autor: Redakcja Budowlani

Organika Budowlani z Pucharem Polski

 
Absolutny beniaminek PlusLigi Kobiet, Organika Budowlani Łódź zdobył swój pierwszy w historii Puchar Polski. Zespół który jeszcze 3 lata temu występował w III lidze dziś pokonał Muszyniankę Muszyna - mistrza Polski.

 

Już wczorajsze zwycięstwo nad silną drużyną BKS Aluprof Bielsko-Biała rozbudził pewne nadzieje, ale chyba nawet najwierniejsi kibice łodzianek nie wierzyli w końcowy trumf w Pucharze Polski.
Mecz łodzianki mogły roztrzygnąć już w 3 secie gdzie prowadziły 22:20 ale chyba zbyt wcześnie uwierzyły w swój sukces i przegrały go ostatecznie 22:25.Trzeci set nie rozpoczął się najlepiej ale już na pierwszą przerwę techniczną łodzianki schodziły prowadząc. Z każdą kolejną akcją rosła przewaga punktowa, którą udało się utrzymać do końca. To pierwszy wielki sukces drużyny Organiki Budowlanych Łódź i pierwszy tryumf łódzkiego zespołu kobiecego w tych rozgrywkach od 1986 r. kiedy to zdobył to trofeum ŁKS Łódź (trenerem był wówczas Jerzy Matlak).
Sukces zespołu Organiki przywraca splendor siatkarskiej Łodzi, która przecież w tej dyscyplinie była swego czasu potęgą (mistrzostwa i Puchary Polski dla ŁKS-u, Startu Łódź oraz ChKS Łódź).

 

Budowlani Łódź - Muszynianka Muszyna 3:1
(25:22, 25:20, 22:25, 25:20)


Organika: Shelukhina, Zarośłińska, De Paula, Pluta, Kosek, Ciesielska (libero), Niemczyk - Koczorowska, Teixiera.

 

Sponsorzy tytularni

Sponsorzy główni

Partnerzy techniczni