Ostatnia prosta przed startem ligi

Autor: Redakcja Budowlani

Ostatnia prosta przed startem ligi

Niebawem wystartuje Ligia Siatkówki Kobiet. Siatkarki Grot Budowlanych Łódź znajdują się na ostatniej prostej przed nowym sezonem. Nasze zawodniczki ciężko pracują, by w pełni przygotować się do rozgrywek.

Niebawem wystartuje Ligia Siatkówki Kobiet. Siatkarki Grot Budowlanych Łódź znajdują się na ostatniej prostej przed nowym sezonem. Nasze zawodniczki ciężko pracują, by w pełni przygotować się do rozgrywek.

W miniony weekend Budowlane zagrały w V Turnieju Piłki Siatkowej Kobiet ENERGA CUP BOBOLICE 2017. Podopieczne Błażeja Krzyształowicza rozegrały trzy spotkania. Rywalkami łódzkiego zespołu były: Legionovia Legionowo, ENEA PTPS Piła oraz KS Pałac Bydgoszcz. Siatkarki Grot Budowlanych Łódź wystąpiły w osłabionym składzie. W Bobolicach na parkiet wyszły: Hanna Čutura, Gabriela Polańska, Ewelina Polak, Julia Piotrowska, Oliwia Wasiak, Julia Marcyjanik, Weronika Mielczarek, Dominika Kołodziejczyk, Kaja Grobelna oraz Justyna Kędziora.

Od wtorku wszystkie Budowlane trenują razem. Był to pierwszy trening w łódzkiej Atlas Arenie, podczas którego do przygotowań do nowego sezonu dołączyły reprezentantki Polski - Martyna Grajber, Julia Twardowska, Agnieszka Kąkolewska, Agata Witkowska oraz  broniąca barw Czech – Pavla Vincourova. Kaja Grobelna do drużyny wróciła już przed weekendem i wystąpiła w turnieju w Bobolicach. Z zespołem trenuje także powracająca do zdrowia, Zuzanna Czyżnielewska.

- Po 5 miesiącach pracy na kadrze wracamy do Łodzi z pełną motywacją do dalszej pracy. Jestem pewna, że każda z nas chciałaby przełożyć wykonaną pracę w reprezentacji na grę w klubie. Pierwszy sprawdzian czeka nas już jutro. Czasu na przygotowanie do Superpucharu było bardzo mało, gdyż w pełnym składzie trenujemy zaledwie od 3 dni. Atmosfera w klubie jest świetna, choć z pewnością musi minąć trochę czasu zanim wszystkie się poznamy – powiedziała Julia Twardowska.

Już w piątek nasze siatkarki zagrają o pierwsze trofeum w tym sezonie. Podczas VI Memoriału Agaty Mróz Olszewskiej zostanie rozegrany mecz o Superpuchar Polski Kobiet. W piątek, 6-go października o godzinie 18 w Hali Centrum w Dąbrowie Górniczej zmierzą się aktualne mistrzynie Polski – Chemik Police z wicemistrzyniami – Grot Budowlanymi Łódź. Transmisję tego pojedynku przeprowadzi Polsat Sport. Bilety na spotkania można nabyć za pośrednictwem Internetu lub bezpośrednio w hali.

 

Składy obu drużyn na sezon 2017/18:

Grot Budowlani Łódź: Hanna Čutura, Gabriela Polańska, Ewelina Polak, Agnieszka Kąkolewska, Julia Piotrowska, Julia Twardowska, Adrianna Muszyńska, Zuzanna Czyżnielewska, Agata Witkowska, Kaja Grobelna, Pavla Vincourova, Martyna Grajber, Justyna Kędziora.

Chemik Police: Maret Balkestein-Grothues, Katarzyna Gajgał – Anioł, Mariola Zenik, Aleksandra Krzos, Stefana Velijković, Agnieszka Bednarek – Kasza, Bianka Busa, Izabela Bełcik, Sladjana Mirković, Alex Holston, Malwina Smarzek, Katarzyna Zaroślińska, Natalia Mędrzyk.

 

 

Emilia Rybińska

Zdjęcie: Tadeusz Szymański

Sponsorzy tytularni

Sponsorzy główni

Partnerzy techniczni