Pałac po raz trzeci!

Autor: Redakcja Budowlani

Pałac po raz trzeci!

W poniedziałek, 15 lutego o godzinie 17:30 Grot Budowlani Łódź podejmą w łódzkiej Sport Arenie Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz w ramach 20. kolejki spotkań Tauron Ligi. Dla obu drużyn mecz ten będzie miał duże znaczenie ze względu na wyrównaną sytuację w tabeli ligowej.

W poniedziałek, 15 lutego o godzinie 17:30 Grot Budowlani Łódź podejmą w łódzkiej Sport Arenie Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz w ramach 20. kolejki spotkań Tauron Ligi. Dla obu drużyn mecz ten będzie miał duże znaczenie ze względu na wyrównaną sytuację w tabeli ligowej.

Łodzianki zajmują na tę chwilę czwarte miejsce w lidze i choć matematycznie mają już pewne miejsce w fazie play-off o miejsca 1-8, to wciąż mogą także zapewnić sobie lepszą pozycję wyjściową w walce o awans do półfinałów rozgrywek. Na trzy kolejki przed końcem fazy zasadniczej, Grot Budowlane tracą pięć punktów do trzeciego ŁKS-u Commercecon Łódź i mają tyle samo oczek w tabeli, co obecny Mistrz Polski – Grupa Azoty Chemik Police – z tym, że podopieczne Ferhata Akbasa zagrały jak dotąd dwa mecze mniej.  

Siatkarki z Bydgoszczy z kolei wciąż liczą się w walce o czołową ósemkę ligi. Od miejsca premiowanego grą w fazie play-off z liderem tabeli dzielą je cztery punkty. Dla poniedziałkowego rywala Grot Budowlanych Łódź jest to zatem ostatni moment, żeby włączyć się do rywalizacji o wyższe miejsca w ligowej tabeli i zagrozić będącym na miejscach 7-8 DPD IŁCapital Legionovii Legionowo oraz Energa MKS-owi Kalisz.

Po dwóch ligowych porażkach (z ŁKS-em Commercecon Łódź oraz Energą MKS Kalisz), spotkanie z Pałacem ma być dla Grot Budowlanych Łódź przełomowe. Jednakowoż jest ostatnim sprawdzianem przed finałami Pucharu Polski, które zostaną rozegrane w przyszły weekend w Nysie. W drodze do znalezienia się w najlepszej „czwórce" rozgrywek łodzianki musiały pokonać między innymi właśnie Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz, z którymi w 1/8 finału w łódzkiej Sport Arenie Budowlane zwyciężyły 3:1. Był to drugi mecz sezonu, w którym podopieczne Błażeja Krzyształowicza wygrały z bydgoszczankami bez straty seta. Tym samym, przynajmniej w teorii, jest to drugi najwygodniejszy dla łodzianek rywal w tym sezonie. Korzystniejszy bilans Budowlani Łódź mają tylko z Eneą PTPS Piła – trzy zwycięstwa 3:0, w tym dwa ligowe i jedno pucharowe.

- Po raz trzeci w tym sezonie spotykamy się z drużyna z Bydgoszczy. Chciałabym, żebyśmy w tym spotkaniu skupiły się przede na własnej grze, popełniały mniej błędów i pomagały sobie nawzajem. Jestem pozytywnie nastawiona przed poniedziałkowym meczem. Mam nadzieję, że od pierwszych piłek będziemy skoncentrowane, zdeterminowane i narzucimy rywalkom swoj styl gry - powiedziała Monika Fedusio.

 

Przedmeczowe ciekawostki:

- Po raz kolejny rywalizacja z Pałacem będzie miała wyjątkowy wymiar dla dwóch siatkarek Budowlanych Łódź, które w przeszłości występowały w bydgoskim zespole. Małgorzata Lisiak oraz Monika Fedusio spędziły po trzy sezony w barwach naszego poniedziałkowego rywala.

- Rywalizacja z Polskie Przetwory Pałacem Bydgoszcz dobrze kojarzy się naszej przyjmującej – Zuzannie Góreckiej – która przeciwko naszemu najbliższemu rywalowi otrzymała swoją pierwszą statuetkę MVP w barwach Grot Budowlanych Łódź.

- Najwięcej punktów w tym sezonie przeciwko Pałacowi Bydgoszcz (38) zdobyła Veronica Jones-Perry (27 w spotkaniu pucharowym wygranym i 11 w lidze). Po 28 punktów w tych dwóch meczach zgromadziły Zuzanna Górecka i Monika Fedusio.

 

Autor: Jan Pęczak

Sponsorzy tytularni

Sponsorzy główni

Partnerzy techniczni