Pachliński i Wrzeszcz zamykają sztab szkoleniowy

Autor: Redakcja Budowlani

Pachliński i Wrzeszcz zamykają sztab szkoleniowy

Do sztabu szkoleniowego Grot Budowlanych Łódź dołączają: Krystian Pachliński, który będzie pełnił funkcję asystenta trenera oraz Michał Wrzeszcz, który będzie statystykiem.

Do sztabu szkoleniowego Grot Budowlanych Łódź dołączają: Krystian Pachliński, który będzie pełnił funkcję asystenta trenera oraz Michał Wrzeszcz, który będzie statystykiem.

Krystian Pachliński urodził się 23 sierpnia 1988 roku w Zgierzu. Ukończył wychowanie fizyczne na Uniwersytecie Rzeszowskim, a swoją przygodę z siatkówką rozpoczął jako zawodnik. Pierwsze kroki stawiał w Bzurze Ozorków, następnie grał w AZS Częstochowa, Orzeł Międzyrzecz, KS Morze Bałtyk Szczecin, GTPS Gorzów Wielkopolski, AZS UAM Poznań, MKS Ślepsk Suwałki, ZAKSA Strzelce Opolskie oraz Błękitni Ropczyce. Jako siatkarz występował na pozycji przyjmującego. Kolejnym etapem była praca jako trener, prowadził juniorski zespół SPS Stali Mielec, a w drużynie seniorskiej, grającej w pierwszej lidze, był asystentem. Później wyjechał poza granice naszego kraju i pracował w węgierskim zespole Vasas Óbuda Budapeszt. Od 2020 roku dołączył do reprezentacji Węgier, w której również pełni rolę asystenta pierwszego szkoleniowca. W nadchodzącym sezonie wraz z Maciejem Biernatem będzie wspierał Jakuba Głuszaka w niebiesko-biało-czerwonych barwach.

W swoich trofeach posiada brązowy medal mistrzostw Węgier, Puchar Węgier. Wraz z Vasas Óbuda Budapeszt wystąpił w Lidze Mistrzyń – był to debiut węgierskiego zespołu w tych prestiżowych rozgrywkach.

Krystian Pachliński obecnie przebywa na zgrupowaniu reprezentacji Węgier, która niebawem rozpocznie zmagania w Mistrzostwach Europy.

- Przede wszystkim chciałem kontynuować współpracę  z Kubą. Podoba mi się jego zaangażowanie, podejście do zawodniczek i warsztat pracy. Po dwóch wspólnych sezonach w klubie Vasas Óbuda Budapeszt i teraz w kadrze Węgier dobrze rozumiemy się nawzajem, wiem czego wymaga od sztabu, zespołu i czego oczekuje od mojej osoby. Ponadto powrót do Polski, możliwość pracy w świetnie zorganizowanego klubie, który od kilku dobrych lat gra o najwyższe cele, dlatego kiedy pojawiła się propozycja dołączenia do Budowlanych długo sie nie zastanawiałem. Dziękuję trenerowi i prezesowi za zaufanie. Z mojej strony mogę zapewnić, że zrobię wszystko żeby pomóc drużynie zrealizować cele i dołożyć cegiełkę do rozwoju klubu – powiedział asystent Jakuba Głuszaka, Krystian Pachliński.

 

Stanowisko statystyka obejmie Michał Wrzeszcz. Zastąpi on Juliana Lavrina, który pełnił tę rolę w minionym sezonie. Wcześniej, przez sześć lat, funkcję tę pełnił Maciej Biernat, obecnie asystent trenera.

Michał urodził się 4 lutego 1998 roku w Pyskowicach. To właśnie tam rozpoczął swoją przygodę z siatkówką, jako zawodnik w lokalnym klubie MKSR Pyskowice. Następnie ukończył IX Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila w Częstochowie jednocześnie reprezentując klub KS Norwid Częstochowa na poziomie rozgrywek młodzieżowych jak i później I ligi mężczyzn. Po zakończeniu kariery siatkarskiej zdecydował się na poznania w tym środowisku od drugiej strony. Początkowo pracował jako statystyk zaczęły się w 1-ligowym żeńskim klubie KS Galeria Jurajska Częstochowianka. Następnie przeniósł się do ENEA PTPS Piła (2020/2021), gdzie przez pierwszą część sezonu był statystykiem, a następnie po uzyskaniu certyfikatu trenerskiego PZPS dokończył sezon pełniąc także funkcję asystenta trenera. W ostatnim czasie obronił licencjat na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach im. Jerzego Kukuczki.

- Grot Budowlani Łódź to jeden z czołowych klubów w Polsce, bardzo się cieszę, że dostałem możliwość pracy w takim miejscu. Jest to dla mnie kolejne, nowe wyzwanie, które pozwoli podnosić i rozwijać moje umiejętności. Podoba mi się wizja pracy w tak młodym, ambitnym ale jednocześnie już doświadczonym zespole. Nie mogę się doczekać nadchodzącego sezonu i mam nadzieję, że tym razem hale będą już mogły być wypełnione przez kibiców – powiedział Michał Wrzeszcz.

 

Skład zespołu Grot Budowlanych Łódź na sezon 2021/2022:

Atakujące: Ana Cleger, Julia Szczurowska

Rozgrywające: Martyna Łazowska, Maja Pelczarska

Środkowe: Weronika Centka, Małgorzata Lisiak, Anna Lewandowska

Przyjmujące: Paulina Damaske, Monika Fedusio, Zuzanna Górecka, Justyna Kędziora

Libero: Justyna Łysiak

 

Sztab szkoleniowy Grot Budowlanych Łódź na sezon 2021/2022:

Jakub Głuszak – I trener

Maciej Biernat – asystent trenera

Krystian Pachliński - asystent trenera

Tomasz Grodecki – trener przygotowania motorycznego

Michał Wrzeszcz - statystyk

Rafał Abramczyk – fizjoterapeuta

 

 

Klub opuszczają: Błażej Krzyształowicz (I trener), Julian Lavrin (statystyk), Oliwia Michalak, Julia Nowicka, Veronica Jones-Perry, Oliwia Poreda, Maria Stenzel.

Sponsorzy tytularni

Sponsorzy główni

Partnerzy techniczni